Ujawniamy nową legendarną postać w Pokémon UNITE

Nowa era Pokémon UNITE

Jeśli najnowsze odkrycia z kopalni danych Pokémon UNITE zostaną potwierdzone, na wyspie Aeos szykują się kolejne futurystyczne bitwy. Według informacji z tych wykopalisk, Legendarny Pokémon Paradox Miraidon ma dołączyć do gry w nadchodzących miesiącach. Jego przybycie byłoby wielką nowością, jako czwarty Legendarny Pokémon, który dołączył do składu, obok Urshifu, Zaciana i dwóch Mewtwo.

To nowe odkrycie pojawia się w ramach badań nad publicznym serwerem testowym Pokémon UNITE (PTS) po odkryciu zbliżającego się wdrożenia ograniczeń zespołowych w postaci licencji EX. Licencje te pojawiają się wyłącznie dla Legendarnych Pokémonów i wydaje się, że ograniczą użycie tych Pokémonów do jednej drużyny, w celu zrównoważenia gry bez szkody dla mocy tych stworzeń. Przybycie Miraidona w tym systemie jest wciąż niepewne, chociaż wydaje się prawdopodobne.

Potencjalne zmiany, które nadejdą

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Miraidon zostanie zaimplementowany w Pokémon UNITE. Rzeczywiście, w Pokémon Scarlet i Violet ma specjalne zdolności poza walką, takie jak zdolność poruszania się wraz z postacią gracza po całym świecie. Biorąc jednak pod uwagę, że Lapras pełni już tę funkcję w grze MOBA, jest mało prawdopodobne, aby Miraidon był w stanie również transportować sojuszników na pole bitwy. Jednak jego charakter jako Pokémon Paradox może wnieść do gry innowacyjną mechanikę.

Ponadto inne niedawno odkryte przedmioty obejmują bliższe spojrzenie na Meowscaradę, która najwyraźniej zadebiutuje na wyspie Aeos na początku grudnia, a także możliwość uzyskania przez graczy licencji UNITE za darmo. Dodatkowo, po miesiącach spekulacji, badacze danych twierdzą, że Gyarados i Metagross wkrótce dołączą do listy grywalnych Pokémonów, niosąc ze sobą potężne zdolności.

Wątpliwości dotyczące balansu gry

Od czasu premiery Zaciana i Mewtwo (X i Y) gracze wyrażali swoją frustrację związaną z balansem gry i pojawieniem się Legendarnych Pokémonów, uznawanych za zbyt potężne. Pomimo kilku poprawek mających na celu złagodzenie ich mocy, wydaje się, że najbardziej natychmiastowym rozwiązaniem ograniczającym wpływ tych Legendarnych Pokémonów i zapobiegającym pojawianiu się innych potężnych stworzeń w przyszłości są Licencje EX. Jednak w dłuższej perspektywie rozwiązanie to może okazać się bardziej restrykcyjne niż korzystne.

W międzyczasie gracze Pokémon UNITE mogą spodziewać się rychłego pojawienia się Meowscarady i nadchodzącej premiery Miraidona, oznaczającej pojawienie się w grze Pokémonów z regionu Paldea.

Źródło: www.bing.com