Odkryj Battle Aces, RTS, który upraszcza gatunek w 2021 roku – Optymalne pisanie

Uncapped Games: Battle Aces, nowa intensywna gra strategiczna na rok 2021

Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjna gra strategiczna czasu rzeczywistego, czy w pełni konkurencyjna gra online dla wielu graczy (MOBA), tego typu intensywne gry strategiczne często wymagają znacznego zaangażowania czasu. Gracze mogą spędzać godziny myśląc strategicznie i stale upewniając się, że budują i inwestują we właściwe rzeczy, walczą z właściwymi postaciami lub jednostkami i nie tylko.

Uważamy, że jest to dość wyczerpujące i dlatego staramy się unikać bardziej hardkorowych gier z tego gatunku. Jednak w 2021 roku The Pokémon Company sprawiła, że ​​zapragnąłem zakochać się w grze MOBA, upraszczając ją do niezbędnych elementów dzięki Pokémon Unite, a teraz to samo jest z tradycyjnym RTS-em w 2021 roku dzięki Battle Aces d 'Uncapped Games.

Rozgrywka Asami Bitewnymi

Pokémon Unite z 2021 roku drastycznie zmniejszyło zamieszanie wokół większości gier MOBA, a szybkie mecze trwające zaledwie 10 minut zmusiły graczy do uproszczenia procesu podejmowania decyzji i włączenia ich do meczów i z nich, zanim wszystko stało się zbyt przytłaczające. Battle Aces robi wiele podobnych rzeczy, zapewniając, że mecze trwają tylko 10 minut, a gracze muszą się martwić jedynie o generowanie budynków i jednostek oraz dowodzenie nimi, zamiast martwić się o szczegóły, stale sprawdzając swoje budynki, gdy rozpoczynają ofensywę. Battle Aces jest dobrym uzupełnieniem gier takich jak Pokémon Unite i Stormgate; wszystko to sprawia, że ​​dość hardcorowy gatunek gier jest znacznie bardziej dostępny.

Tworzenie talii w Battle Aces

Battle Aces wyróżnia się na tle innych gier RTS od razu po wejściu graczy do meczu, ponieważ zawiera element budowania talii. Gracze tworzą Talie Jednostek przed meczami, które określają, które jednostki wezmą do bitwy. Oznacza to, że gracze powinni zawsze wiedzieć, co zbudować i co poprawić podczas meczu. Zwykle gramy w RTS dość agresywnie, więc stworzyliśmy talię jednostek, aby to odzwierciedlić i nie musieliśmy się martwić wyborem odpowiednich elementów do zbudowania raz na mecz.

Sytuacja szybko się pogorszyła, gdy rozpocząłem mecz 1 na 1 przeciwko sztucznej inteligencji. Rdzenie natychmiast schodzą na dół i służą jako główne bazy graczy; nie musisz martwić się o lokalizację. Stąd gracze szybko zaczynają gromadzić zasoby i mogą budować jednostki i inne rdzenie, aby wzmocnić swoją armię. Wszystko odbywa się z poziomu dwóch menu – jednego dostępnego za pomocą klawisza Tab i drugiego dostępnego za pomocą klawisza ~. Ostatecznie Battle Aces to wyścig, w którym zadaniem jest sprawdzenie, kto zbuduje najlepszą armię i jako pierwszy zniszczy główny rdzeń przeciwnika.

Gracze będą chcieli z czasem kontynuować ulepszanie swojego rdzenia, aby móc budować lepsze jednostki, ale możliwe jest również zbudowanie od początku jak największej liczby małych jednostek i agresywnie wyruszyć, aby jak najszybciej zniszczyć rdzeń wroga. Istnieje kilka pojedynków między typami jednostek, bardzo potężnymi jednostkami, takimi jak Kraken, i specjalnymi zdolnościami jednostek, które wciąż nadają Asom Bitewnym dużą głębię strategiczną, ale nadal byłem pod wrażeniem, że udało mi się to zrobić tylko w jednym meczu podczas pracowitego Letniego Festiwalu Gier .

Wniosek

Mecze Battle Aces mogą trwać tylko 10 minut, a gracz z najwyższym wynikiem armii wygrywa, jeśli licznik czasu się skończy, ale dla mnie większość zakończyła się po około siedmiu minutach. Battle Aces wydaje się być RTS-em, w którym faza środkowa będzie najważniejsza, ponieważ całkowicie możliwe jest, że będziesz wystarczająco dobry, aby w tym momencie ukończyć grę. Dzięki intuicyjnemu, responsywnemu sterowaniu klawiaturą i skupieniu się na agresywnej grze, z łatwością możemy zobaczyć, jak tracimy godziny w Battle Aces i to nie tylko dlatego, że mecze trwają wiecznie.

Moje krótkie demo Battle Aces przypomniało mi czas w 2021 roku, kiedy byłem całkowicie urzeczony Pokémon Unite. Ta gra uprościła złożony gatunek do podstaw w krótkich, szybkich meczach i stała się dla niej moją ulubioną grą MOBA. Wydaje się, że Battle Aces z Uncapped Games robi to samo w przypadku tradycyjnych gier RTS. Chociaż nie ma silnej obsługi IP Pokémon ani tak dopracowanej estetyki i świata takiego jak Stormgate, dostępność Battle Aces i darmowy charakter powinny zapewnić temu tytułowi świetlaną przyszłość.

Battle Aces jest w fazie rozwoju na PC, a zamknięta wersja beta rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: www.bing.com