Nowy Legendarny Pokémon w Pokémon UNITE, potencjalne ograniczenia zespołu

Pokémon UNITE: nowe funkcje na wyspie Aeos

Na horyzoncie pojawiają się nowe futurystyczne bitwy na wyspie Aeos wraz z potencjalnym pojawieniem się legendarnego Pokémona Miraidona w grze Pokémon UNITE. Odkrycie to następuje po kilku miesiącach eksploracji danych z publicznego serwera testowego gry i ujawniło kilka zupełnie nowych problemów dla graczy.

Nowa równowaga z licencjami EX

Eksploratorzy danych odkryli, że TIMI, twórca gry, planuje wprowadzić nowe ograniczenia dla zespołów w postaci licencji EX. Wydaje się, że te Licencje dotyczą wyłącznie Legendarnych Pokémonów, ograniczając w ten sposób każdą drużynę do używania tylko jednego z tych Pokémonów. Ta próba ma na celu przywrócenie równowagi w grze bez ograniczania mocy tych legendarnych Pokémonów.

Nie zostało jeszcze potwierdzone, czy Miraidon będzie częścią tych licencji EX, jednak jest bardzo prawdopodobne, że tak się stanie. W tej chwili nie jest jasne, w jaki sposób Miraidon zostanie zaimplementowany w Pokémon UNITE. Rzeczywiście, w Pokémon Scarlet i Violet, ten Pokémon ma różne zdolności poza bitwami, takie jak zdolność postaci do jazdy na nim w świecie zewnętrznym. Jest zatem mało prawdopodobne, aby Miraidon był także w stanie transportować sojuszników na pole bitwy, chociaż jego status Pokémona Paradoxu mógłby wnieść do gry nową mechanikę.

Przyjazdy ogłoszone

Oprócz Miraidona w danych gry odkryto inne dodatki, w tym nowy wygląd Meowscarady, która zadebiutuje na wyspie Aeos na początku grudnia. Gracze będą również mogli bezpłatnie uzyskać licencję UNITE. Dodatkowo, po miesiącach spekulacji, eksploratorzy danych twierdzą, że Gyarados i Metagross wkrótce dołączą do listy grywalnych Pokémonów, wraz z odkryciem również ich potężnych zestawów umiejętności.

Wpływ na balans gry

Od czasu premiery Zaciana i Mewtwo gracze wyrażali frustrację z powodu równowagi gry i włączenia legendarnych Pokémonów, których moc może wytrącić z równowagi gry. Pomimo poprawek mających na celu zmniejszenie ich mocy, wprowadzenie licencji EX wydaje się być krótkoterminowym rozwiązaniem przywracającym równowagę w grze, jednocześnie przygotowującym grunt dla innych Legendarnych Pokémonów w przyszłości. W międzyczasie gracze Pokémon UNITE mogą wyczekiwać rychłej premiery Meowscarady, oznaczającej pojawienie się w grze pierwszego Pokémona z regionu Paldea.

Źródło: www.bing.com