Najlepszy Pokémon do wyboru w Pokémon Unite

Nintendo

Pokémony klasy S

Mimo że Pokémonowa Jedność jest bardziej swobodną stroną gier MOBA, wciąż istnieje baza hardkorowych graczy, którzy lubią wymyślać meta, aby grać w absolutnie najsilniejszego możliwego Pokémona. Przy tak dużej publiczności pochodzącej z innych tytułów Pokémon, poznanie wszystkich nowych systemów i zrozumienie, co sprawia, że ​​jeden Pokémon jest dobry, a inne zły, może być trudne. Biorąc pod uwagę, że w grze stale zachodzą zmiany w balansie, a do składu dodawane są nawet nowe Pokémony, nadążanie za tym, co dobre, jest prawdziwym wyzwaniem.

Zamiast wyrzucać mecze i eksperymentować z ogromnym wyborem Pokémonów, uszeregowaliśmy cały skład i wyjaśnimy, które z nich są najlepsze do wyboru w obecnej meta. Ponieważ w grze są w tej chwili dziesiątki grywalnych Pokémonów, omówimy szczegółowo jedynie Pokémony z poziomów S i A, wyjaśnimy, dlaczego wybiły się ponad resztę i wyszczególnimy pozostały skład.

Pokémony klasy S

Herbata Poziom S rankingi są absolutnie najlepsze z najlepszych. Zwykle mają kombinację najpotężniejszych i najbardziej wszechstronnych ruchów, które pozwalają im pokonać prawie każdego Pokémona w otwartej walce.

Miraidon

Dodany dopiero w sezonie 18, Miraidon ze Scarlet i Violet już wspiął się na szczyty list poziomów. Głównym powodem jest możliwość przełączania się pomiędzy dwoma trybami w celu uzyskania obrażeń na dużym dystansie i prędkości na bliskim dystansie. Nie ma sytuacji, w której Miraidon nie mógłby prosperować, a nawet dominować. Jego Ruch Jedności nazywa się Burza Meteorów Jasnej Przyszłości i ma potencjał zniszczenia całych grup wrogów, jeśli złapiesz ich w obszarze działania (AoE). Jednak nawet Pokémony najwyższego poziomu mają wady, a Miraidon to niska wytrzymałość i wysoki pułap umiejętności, aby w pełni wykorzystać jego moc. Jeśli poświęcisz czas na naukę tego i wybierzesz odpowiednie zestawy ruchów, Miraidon może poprowadzić cię do zwycięstwa.

Zacian

Jeśli lubisz uderzać mocno i szybko, Zacian wyśle ​​Cię na szczyt rankingów. Jest na tyle wszechstronny, że może odgrywać dowolną rolę, jakiej potrzebujesz, czy to w bitwach jeden na jednego, czy w drużynie. Jego zdolność Nieustraszonego Miecza pozwala na naładowanie ataku energią Aeos, aby wzmocnić jego moc, ale także dodać efekty statusu i ma mnóstwo opcji mobilności, jeśli lubisz taktykę uderz i uciekaj. Będziesz musiał sobie z tym poradzić, mając o jedno miejsce mniej na trzymany przedmiot, ponieważ jedno jest zawsze wypełnione przedmiotem Zardzewiały Miecz, który nie zapewnia żadnych korzyści, ale jest to niewielka cena do zapłacenia.

Mega Mewtwo

Jeśli potrzebujesz słownikowej definicji najlepszego wszechstronnego Pokémona w Pokémon Unite, nie szukaj dalej niż Mega Mewtwo X. Ma bardzo zrównoważone statystyki pod względem wytrzymałości, obrażeń i szybkości, ale to, co czyni go tak zabójczym wojownikiem, to zdolność do wzmacniaj jego statystyki, im częściej atakuje. Im więcej atakujesz, tym silniejszy się stajesz i szybciej budujesz swoją Mega ewolucję. Tak długo, jak potrafisz zadać kilka trafień, aby piłka się potoczyła, będziesz nie do zatrzymania.

Mega Mewtwo Y

W przeciwieństwie do Mega Mewtwo X, wariant Y jest potężniejszy na dystansie, a nie z bliska. Ma podobną cechę do Mega Mewtwo X, gdzie otrzymuje wzmocnienia po prostu poprzez trafienie, ale tym razem to jego obrażenia i prędkość ataku rosną z czasem. Jego ruch Unite zadaje duże obrażenia obszarowe, które powodują również negatywne skutki. Jest to nieco bardziej techniczny charakter, ale równie mocny w odpowiednich rękach.

Pokémony klasy A

Pokémony klasy A mogą wymagać nieco więcej strategii i myślenia, ale są całkowicie wykonalne zarówno w grze swobodnej, jak i konkurencyjnej.

Blissey

Blissey jest jednym z Pokémonów wspierających w Pokémon Unite dzięki najlepszym zdolnościom leczącym i tarczowym, a także umiejętności pasywnej, która usuwa wszelkie negatywne skutki co pięć sekund. W przeciwieństwie do wielu uzdrowicieli, Blissey ma niesamowitą ilość HP, więc możesz znieść wiele nadużyć, jednocześnie utrzymując resztę swojej drużyny w walce.

Kluczowe

Clefable to kolejny typ wsparcia, ale z lepszym zestawem umiejętności, wykraczających poza samo utrzymanie drużyny przy życiu. Ruchy takie jak Wysysający pocałunek pozwalają zachować ofensywę i jednocześnie leczyć drużynę, a Grawitacja służy jako wzmocnienie dla członków drużyny i osłabienie wrogów w jednym ruchu.

Umbreon

Jako obrońca Umbreon jest Pokémonem, którego zawsze chcesz mieć w swojej drużynie, ale nigdy nie chcesz przeciwko sobie. Posiada zestaw umiejętności, które osłabiają wrogów, osłabiając ich, ogłuszając lub całkowicie uwięziąc. Umbreon ma również wyjątkową zdolność kradnięcia tarcz swoim wrogom, co czyni go jeszcze trudniejszym do wyeliminowania. Kiedy dodasz opcję Chcieć dać opcje leczenia, Umbreon może prawie wszystko.

Blastoise

Blastoise, kolejny alternatywny wybór obrońcy, do dziś pozostaje jednym z najlepszych wyborów w grze. Dzięki swoim gigantycznym armatom wodnym może zachować bezpieczną odległość od walki, zadając jednocześnie duże obrażenia obszarowe (gra słów zamierzona). Jeśli kiedykolwiek wpadnie w kłopoty, ruchy takie jak Surfowanie i Pompa wodna świetnie nadają się do przeszkadzania wrogom w ucieczce, nawet jeśli zostali osłabieni w ostatnim sezonie. Dużym problemem, który utrzymuje Blastoise’a w randze A zamiast S, jest nierówne skalowanie jego mocy. Dopóki nie osiągniesz poziomu 9, nie będziesz w stanie wytrzymać wielu walk jeden na jednego, ale jeśli uda ci się osiągnąć ten punkt, wszystko będzie gotowe.

Miauczenie

Niektórzy mogliby umieścić Mew na poziomie S i mogliśmy zrozumieć dlaczego, ale zdecydowaliśmy się zachować go na poziomie A, ponieważ nie jest to Pokémon, którym każdy będzie się dobrze bawił. Jest bardzo techniczny dzięki możliwości zmiany ról w trakcie meczu za pomocą Resetu Ruchu. Dzięki temu możesz odgrywać zarówno rolę ofensywną, jak i wspierającą, ale wiedza o tym, kiedy i jak wykorzystać oba zestawy ruchów, wymaga przyzwyczajenia się. Podobnie jak w przypadku każdego wysoce technicznego Pokémona, każdy, kto potrafi w pełni wykorzystać moc Mew, może w pojedynkę odwrócić losy meczu.

Budowanie Pokémonów Poziomowych

Budowanie Pokémonów Poziomowych

Buzzwole
Inteleona
Slowbro
Leafeona
Zoroark
Hoopa
Mimikyu
Glaceon
Travenanta
Błazikin
Meowskarada
Gardevoir
Świecznik
Dodrio
Alolański Ninetales
Wenuzaur
Eldegoss
Sylveon
Metagross
Urshifu
Skórka
Wygodne
Decidueye
Dragapult
Pikaczu
Espeon

Pokémony klasy C

Pokémony klasy C

Lucario
Absolutny
Zeraory
Wigglytuff
Delfox
Snorlaxa
Greninja
Dragonit
Cramorant
Dobra
Panie Mimie
Tyranitar
Cinderace
Talonflame
Aegislash
Garchomp
Careena
Lapras

Pokémony klasy D

Żyrados
Sableeye
Machampa
Mamoswino
Gengara
Scyther
Azumarilla
Scizor
Charizard
Duralodon
Greedent

https://www.youtube.com/watch?v=video_id

Źródło: www.digitaltrends.com