Kompletny przewodnik: Pokémon Unite | Intrygujące wskazówki, rady i strategie.

Przewodnik dla początkujących po Pokémon Unite

Wśród entuzjastów gier wideo walka z dzikimi Pokémonami w celu awansowania na wyższy poziom i odblokowania nowych ataków jest na porządku dziennym. W Pokémon Unite atakowanie Pokémonów przeciwnika w celu kradzieży ich energii Aeos i umieszczania tej energii w bramkach przeciwników w celu zdobycia punktów jest esencją rozgrywki. Ten przewodnik dla początkujących po Pokémon Unite zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o tej wieloosobowej grze online typu Battle Arena (MOBA), czym różni się ona od innych tytułów Pokémon i co powinieneś robić w każdym meczu. Informacje zawarte w tym artykule dotyczą wersji Nintendo Switch i urządzeń mobilnych.

Koncepcje rozgrywki Pokémon Unite

Zainspirowany główną serią gier wideo Pokémon, Pokémon Unite oferuje zupełnie inny styl gry, pomijając pewne elementy podstawowej wiedzy. Może to sprawić, że doświadczenie będzie dość onieśmielające i dezorientujące zarówno dla nowych, jak i starych fanów.

30-minutowe samouczki, które musisz przejść po uruchomieniu Pokémon Unite, wyjaśniają wiele podstawowych koncepcji rozgrywki, ale przytłaczają Cię informacjami do tego stopnia, że ​​zapominasz większość tego, co omawiają.

Oto, co musisz wiedzieć, aby grać w Pokémon Unite:

Zbieraj energię Aeos, pokonując Pokémony. Za każdym razem, gdy wygrasz walkę, twój przeciwnik uwalnia kule energii Aeos, które możesz zebrać, dotykając ich.

Wpłacaj zebraną energię Aeos w cele przeciwników. Możesz zebrać 100 kul energii Aeos, ale żadna z nich nie będzie liczyła się do wyniku twojej drużyny, dopóki nie umieścisz ich w jednym z kilku celów po drugiej stronie mapy.

Atakuj dzikie Pokémony, aby awansować. Wyzwalają trochę energii Aeos, ale naprawdę chcesz je pokonać, aby zdobyć XP i awansować na wyższy poziom.

Atakuj przeciwne Pokémony, aby ukraść ich energię Aeos. Możesz odróżnić Pokémona przeciwnika od dzikiego Pokémona po ikonie w kolorze drużyny na jego pasku życia, która wyświetla liczbę posiadanych Kul Aeos.

Ignoruj ​​mocne i słabe strony żywiołów z tradycyjnych gier Pokémon. Pokémon typu Ognistego może być silny przeciwko Pokémonowi typu Trawiastego w innych grach, ale w Pokémon Unite wszystko zależy od poziomu, typu klasy i niewiele więcej.

Kiedy masz mało zdrowia, biegnij do jednego z celów po swojej stronie, aby się wyleczyć.

Niektóre dzikie Pokémony zapewniają zdolności i mogą wygrać mecz. Kiedy już będziesz wystarczająco silny, atakowanie przeciwników może być kuszące, ale nie zaniedbuj dzikich Pokémonów, zwłaszcza większych, które mogą dać ci wzmocnienia, tarcze i wzmocnienia.

Porażka Zapdosa może wygrać mecz.

Przed rozpoczęciem meczu sprawdź menu Przygotowania do bitwy w lobby.

Jak zdobyć monety w „Pokémon Unite”

Monety Aeos są jedną z walut w grze Pokémon Unite. Wyglądają jak złote monety i możesz je wymienić na kosmetyki i licencje Pokémon Unite w sklepie w grze.

Najprostszym sposobem na zarabianie monet w Pokémon Unite jest ukończenie samouczków, wykonywanie codziennych misji i rozgrywanie meczów w celu zdobywania Punktów Trenera.

Jak zmienić nazwę w „Pokémon Unite”

Aby zmienić nazwę swojego trenera w Pokémon Unite, musisz kupić przedmiot o nazwie Karta Renown w sekcji Aeos Emporium w sklepie w grze. Karta Renown kosztuje 100 klejnotów (około 2 USD).

Jak zablokować bramkę w „Pokémon Unite”

Najlepszym sposobem na zablokowanie bramki jest zaatakowanie przeciwnika, gdy ten zdeponuje całą swoją energię Aeos. Silny atak może strącić ich z bramki, ale zazwyczaj tylko sam atak skłoni przeciwnika do wycofania się z niebezpiecznego miejsca.

Innym sposobem, aby zapobiec upuszczeniu Aeosa przez gracza, jest użycie odskoczni, aby na niego wskoczyć. Odskocznie wyglądają jak szare metalowe kwadraty. Przytrzymaj jeden, aby go aktywować.

Jak zmienić płeć swojej postaci w „Pokémon Unite”

Niestety w Pokémon Unite nie da się zmienić płci swojej postaci, dlatego podczas tworzenia profilu pamiętaj o zaznaczeniu żądanej opcji.

Alternatywą jest zmiana ubioru, aby sprawiać wrażenie innej (lub nawet niejednoznacznej) płci. Wielu graczy tak robi i tworzy wspaniały wygląd.

Źródło: www.lifewire.com