Battle Aces: Przystępne i szybkie podejście do zrewolucjonizowania RTS

Gry bez ograniczeń: nowe podejście do gier strategicznych

Intensywne gry strategiczne, takie jak tradycyjne gry strategiczne czasu rzeczywistego (RTS) lub konkurencyjne areny bitew online dla wielu graczy (MOBA), często wymagają dużego zaangażowania czasu. Gracze mogą spędzać godziny myśląc strategicznie i stale upewniając się, że odpowiednio budują i inwestują, walczą odpowiednimi postaciami lub jednostkami i nie tylko.

W 2021 roku Pokémon Unite od The Pokémon Company sprawił, że zakochałem się w grze MOBA, upraszczając jej podstawy, a teraz to samo dzieje się z tradycyjnym RTS-em w 2021 roku dzięki Battle Aces od Uncapped Games.

Nowe życie dla gatunku RTS

Battle Aces wyróżnia się na tle innych gier RTS, jeszcze zanim gracze rozpoczną grę, ponieważ zawiera element budowania talii. Gracze tworzą Talie Jednostek przed grą, które określają, które jednostki wezmą do bitwy. Oznacza to, że gracze powinni zawsze mieć świadomość tego, co powinni zbudować, a co ulepszyć w trakcie gry.

Po wejściu do gry sytuacja szybko nabiera tempa w meczu 1 na 1 przeciwko sztucznej inteligencji. Główne bazy są natychmiast rozmieszczane jako rdzenie; nie musisz się martwić o umiejscowienie. Gracze szybko gromadzą zasoby i mogą budować jednostki i inne rdzenie, aby wzmocnić swoją armię. Wszystko to odbywa się za pomocą dwóch menu – jednego dostępnego za pomocą klawisza Tab i drugiego za pomocą klawisza ~. Ostatecznie Battle Aces to wyścig, w którym sprawdza się, kto zbuduje najlepszą armię i jako pierwszy zniszczy główny rdzeń przeciwnika.

Gry mogą trwać do 10 minut, ale większość kończy się po około siedmiu minutach. Battle Aces to gra typu RTS, w której decydująca będzie faza pośrednia, gdyż w tym momencie całkowicie możliwe jest zakończenie gry. Dzięki intuicyjnemu, responsywnemu sterowaniu klawiaturą i skupieniu się na agresywnej rozgrywce, można z łatwością spędzić wiele godzin grając w Battle Aces.

Obiecujące doświadczenie na przyszłość

Ten krótki przegląd Battle Aces przypomniał mi o moim entuzjazmie dla Pokémon Unite w 2021 roku. Podobnie jak ten ostatni, Battle Aces upraszcza złożony gatunek w krótkie i dynamiczne gry. Pomimo braku tak dużej marki, jak Pokémon, czy uniwersum tak dopracowanego jak Stormgate, dostępność Battle Aces i darmowy model ekonomiczny powinny zapewnić mu świetlaną przyszłość.

Gra Battle Aces, opracowywana na komputery PC, rozpoczyna zamkniętą fazę beta jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: www.bing.com