Zdobycie Arbolivy w Pokemon Go

Niedawno w Pokémon Go odbyło się specjalne wydarzenie z okazji Halloween, Święta Dożynek. To wydarzenie wprowadziło do gry nową rodzinę tematycznych Pokémonów, w tym Smoliv, Dolliv i Arboliva. Dowiedz się, jak je zdobyć szybko i łatwo.

Zdobądź Smoliva podczas Święta Dożynek

Smoliv to pierwszy członek rodziny oliwek, którego powinieneś mieć. Na szczęście wiele Smoliwów można spotkać na wolności lub zdobyć je jako nagrodę za wykonanie niektórych zadań badawczych w terenie podczas Dożynek. To wydarzenie trwa od 12 do 17 października 2023 roku, więc masz mało czasu, aby je znaleźć. Smoliv nie ma preferencji siedliskowych ani ograniczeń regionalnych, ale prawdopodobieństwo spotkania go jest większe w słoneczne, bezchmurne lub częściowo pochmurne dni.

Ewoluuj Smoliva w Dolliva i Arbolivę

Gdy już złapiesz kilka Smoliwów i wybierzesz najlepszego, możesz przejść do ewolucji. Potrzebujesz tylko 25 Cukierków Smoliv, aby ewoluować Smoliv w Dolliv, a następnie kolejnych 100 Cukierków Smoliv, aby zdobyć Arbolivę w Pokémon Go.Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie ma żadnych innych wymagań do spełnienia. Wszystko czego potrzebujesz to 125 cukierków, aby dodać te trzy nowe Pokémony z regionu Paldea do swojego Pokédexu.

Jak zdobyć Dolliv i Arboliva

Niestety Dolliv i Arboliva nie są dostępne na wolności ani na arenach rajdowych, przynajmniej na razie. Dodatkowo nie wiemy, kiedy wrócą do gry po zakończeniu Dożynek. Jeśli więc przegapiłeś to wydarzenie, będziesz musiał znaleźć innego gracza, który będzie chciał dać ci te Pokémony, korzystając z systemu handlu.

Słabości i ataki Arboliva

Jako Pokémon trawiasty i normalny, Arboliva jest słaby przeciwko atakom typu Lodowego, Ognistego, Latającego, Trującego, Walczącego i Robaczego. Z drugiej strony ataki typu naziemnego, wodnego, trawiastego i elektrycznego zadają tylko około połowy maksymalnych obrażeń. Najlepszym przeciwnikiem dla tego Pokémona jest Pokémon typu Duch, ponieważ ataki tego typu są prawie bezużyteczne przeciwko Arbolivie. Dodatkowo Pokémony typu Duch otrzymują kolosalne obrażenia od tego drzewa oliwnego.

Arboliva atakuje

Być może zaciekawią Cię szybkie i naładowane ataki Arbolivy. Oczywiście statystyki tego Pokémona są stosunkowo niskie jak na bitwy ligowe, ale może on dobrze spisać się z odpowiednimi Pokémonami na Arenach Raidów lub podczas niektórych tematycznych bitew PvP.

Szybkie ataki:

– Magiczny Liść
– Tranch’Herbe
– Opłata

Naładowane ataki:

– Moc Telluryczna
– Kula energii
– Bomba nasienna

W podsumowaniu

Aby zdobyć Arbolivę w Pokémon Go, musisz złapać Smoliva i wydać 125 Cukierków Smoliv, aby ewoluować w Dolliv i Arboliva. Aby ewoluować, nie musisz spełniać żadnych innych wymagań. Te Pokémony są dostępne podczas Dożynek i na pewno powrócą w przyszłości. Możesz także zdobyć te Pokémony, wymieniając je z innymi graczami. Wyrusz więc i złap je wszystkie!

Źródło: thenerdstash.com