W sierpniu 2023 r. wydarzenia Pokémon GO Fest wniosły do ​​lokalnych gospodarek prawie 250 milionów dolarów

Niantic i Pokémon GO: potęga gospodarcza

Niantic to firma stojąca za odnoszącymi sukcesy grami mobilnymi, w tym słynnym Pokémon GO. Znana jest również z prowadzenia wydarzeń na żywo, które gromadzą dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata.

Wpływ wydarzeń Pokémon GO Fest

Seria wydarzeń Pokémon GO Fest, która odbyła się w sierpniu ubiegłego roku na trzech kontynentach, wniosła do lokalnej gospodarki 323 miliony dolarów, w tym 73,8 miliona dolarów wpływów z podatków, jednocześnie gromadząc 194 000 osób osobiście podczas weekendu poświęconego łapaniu Pokémonów.

Wydarzenie Pokémon GO Fest w Nowym Jorku, które odbyło się w weekend 18 sierpnia w Randall’s Island Park, odnotowało wpływ ekonomiczny na kwotę 140,1 miliona dolarów, z czego 28,1 miliona dolarów wygenerowano z tytułu podatku dochodowego. Wydarzenie przyciągnęło ponad 74 000 widzów, głównie w wieku od 27 do 44 lat, którzy podróżowali, aby zagrać nie tylko w Randall’s Island Park, ale w pięciu dzielnicach miasta. Oto kilka ważnych statystyk:

Statystyki wpływu gospodarczego miasta Nowy Jork

– 140,1 mln dolarów i 28,1 mln dolarów wygenerowanych wpływów podatkowych dla Nowego Jorku

– 74 000 sprzedanych biletów

– 58% uczestników było w wieku od 27 do 44 lat

– Każdy odwiedzający wydał średnio 783 dolary

– 21% uczestników to osoby, które odwiedziły Nowy Jork po raz pierwszy

Kilka zabawnych faktów:

– 35 milionów: liczba Pokémonów złapanych podczas Pokémon GO Fest w Nowym Jorku

– 18,6 mil: Średni dystans pokonywany przez uczestników podczas Pokémon GO Fest w Nowym Jorku

Londyn i Osaka również odnotowały wpływ ekonomiczny wydarzeń Pokémon GO Fest w wysokości odpowiednio 105,2 miliona dolarów i 49,6 miliona dolarów, w których w każdym wydarzeniu uczestniczyły dziesiątki tysięcy Trenerów. Pełny obraz pozytywnego wpływu na lokalną gospodarkę można zobaczyć tutaj.

Źródło: gonintendo.com