Reżyser Pokémon Go porusza kontrowersje dotyczące awatarów i nie tylko podczas Go Fest 2024: Madryt

Wydarzenia osobiste Pokemon Go Go Fest 2024 trwają pełną parą, a gracze świętują obecnie w Madrycie od 14 czerwca 2024 r. do 16 czerwca 2024 r.

Rewelacje zarządu na Go Fest 2024: Madryt

W wydarzeniu uczestniczyli także członkowie zespołu deweloperskiego Niantic, wśród nich dyrektor gry Michael Steranka.

W rozmowie z Eurogamerem Steranka omówiła różne aspekty gry, nad którymi fani zastanawiają się od jakiegoś czasu.

Kontrowersje dotyczące awatara i poziom 50

Najpierw reżyser skomentował niedawne kontrowersje dotyczące awatara, które wstrząsnęły społecznością w marcu 2024 r.

Odnosząc się do kontrowersji i chęci zespołu do wprowadzenia dalszych poprawek w awatarach, Steranka powiedziała: „Absolutnie. Wiedzieliśmy, że to będzie dla nas trudne…”

Dyrektor potwierdził, że Niantic otrzymało „dużo opinii” od niezadowolonych graczy i powiedział, że zespół ciężko pracuje, aby uwzględnić te opinie i wprowadzić poprawki.

Steranka poruszył także kwestię obecnego poziomu 50 i stwierdził, że jest to coś, o czym Niantic dużo dyskutowało.

Kolejnym tematem dyskusji było sporadyczne wypuszczenie Mega-Pokémona w ostatnich miesiącach, wraz z Mega-Heracrossem w kwietniu 2024 roku.

W wywiadzie wspomniano także o potencjalnym nowym NPC, którego po raz pierwszy zaprezentowano w grafice z okazji 6. rocznicy powstania, o wartości niewykorzystanych Pokémonów XXS, limicie śledzenia odznak i nie tylko.

Choć nie jest pewne, kiedy wszystkie funkcje i zmiany omówione przez Sterankę w wywiadzie trafią do Pokemon Go, jasne jest, że Niantic jest świadomy opinii społeczności i przynajmniej zwraca na nie szczególną uwagę.

Źródło: www.bing.com