Pudełko Pokémon Go w cenie gry AAA: oburzeni gracze

Pogoń za tytułami AAA

Tytuły AAA z biegiem czasu stają się coraz droższe, ale mikrotransakcje w grach na żywo nie są wcale lepsze, a cena pudełka Explorer Boxa Pokémon Go jest tego palącym przykładem.

W poście na Reddicie z 6 listopada użytkownik o imieniu u/oppabadboy25 udostępnił zrzut ekranu przedstawiający otrzymaną ofertę Explorer Box i jej wygórowaną cenę wynoszącą 7000 PokéCoins. Pokémon Go umożliwia graczom kupowanie monet w pakietach, a jeśli się na to zdecydujesz, będziesz musiał wydać aż 60 dolarów – obecnie jest to domyślna cena za grę AAA.

To naturalne, że gracze wściekają się na myśl, że mikrotransakcja jest tak droga, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo, ile wartości zyskają z zawartych w niej przedmiotów. Warto zauważyć, że oferta Explorer Box obejmowała 50 superinkubatorów i 50 inkubatorów jaj, a zdobycie tak wielu przedmiotów za 60 dolarów jest uważane za dobrą ofertę. „Dobre dla poketuberów lub mega bogatych, jak sądzę” – przeczytaj najpopularniejszy komentarz pod postem.

Kontrowersje i strategie finansowe

To powiedziawszy, nie ma sposobu, aby wiedzieć, które inkubatory mogą się wykluć i jakie są szanse na wyklucie. Jeśli nie chcesz wydawać ciężko zarobionych pieniędzy, zawsze możesz zachować PokéCoiny, które otrzymujesz za wykonywanie zadań. Ale zebranie 7000 PokéCoinów będzie wymagało oszczędzania przez miesiące, a nawet rok, jeśli nie jesteś zbyt aktywny.

Gracz, który zaczął oszczędzać monety po tym, jak zniknął efekt przepustki Remote Raid, ma teraz ponad 7000 monet i jest gotowy wydać je na Explorer Box pełen inkubatorów.

Inny gracz ujawnił, jak walczy o bardzo rzadką samicę Salandit i jest pewien, że nie uda mu się jej zdobyć, nawet jeśli zużyje 100 inkubatorów. Cóż, jeśli masz tyle PokéCoinów, równie dobrze możesz spróbować, przyjacielu.

Pokémon Go, gra obosieczna

Pokémon Go może być grą do pobrania za darmo, ale albo musisz wykonać dużo pracy, aby przejść przez Pokédex, albo wydać pieniądze, aby było to łatwiejsze.

Źródło: dotesports.com