Przewodnik po wydarzeniach Pokémon GO: Odblokowanie Ultra Paldea na sezon pełen przygód

Pokémon GO kontynuuje swoją paldeańską przygodę z wydarzeniem Ultra Unlock dzięki bonusowi uzyskanemu podczas Pokémon GO Fest 2023. W tej części wydarzenia w Pokémon GO pojawiają się nowe Pokémony z Paldei. Wprowadzono także pewne zmiany w liście rajdów, nowe zadania badawcze w terenie, nowy motyw Showcase dla PokéStops oraz dodanie płatnych, ograniczonych badań. Ale ogólnie rzecz biorąc, większość funkcji wydarzenia Paldean Adventure jest kontynuowana. Teraz dowiedz się, co dzieje się podczas wydarzenia Ultra Unlock: Paldea, korzystając z naszego przewodnika poniżej.

Age of Pokémon GO Adventures – Ultra Unlock: Paldea rozpoczyna się w niedzielę 10 września 2023 o godzinie 10:00 czasu lokalnego. Kończy się w piątek, 15 września 2023 r. o godzinie 20:00 czasu lokalnego.

Nowe Pokémony – Nymble, Pawmi, Bombardier, Frigibax + ewolucje

W Pokémon GO pojawia się kilka nowych Pokémonów Paldea (wraz z ich ewolucjami, pod warunkiem, że masz wystarczająco dużo cukierków, aby je wyewoluować). Oto szczegóły:

Nimble: Aby złapać Nymble, musisz je znaleźć podczas dzikich spotkań.

Lokix: Aby zdobyć Lokixa, musisz złapać Nymble’a i mieć 50 cukierków Nymble, aby ewoluować w Lokixa.

Pawmi: Pawmiego możesz spotkać w dziczy oraz podczas specjalnych spotkań (spotkania związane z badaniami terenowymi i płatnymi, ograniczonymi badaniami).

Pawmo: aby zdobyć Pawmo, musisz wyewoluować Pawmi za pomocą 25 cukierków Pawmi.

Pawmot: Aby dodać Pawmota do swojej drużyny, musisz wyruszyć na przygodę ze swoim Pawmo! Ustaw Pawmo jako swojego Pokémona Buddy i przebiegnij 25 km. Po spełnieniu tego wymagania będziesz mógł ewoluować w Pawmota za pomocą 100 cukierków Pawmi.

Bombardier: Bombardiera znajdziesz w rajdach poziomu 3, a jeśli będziesz miał szczęście, możesz spotkać jego błyszczącą wersję!

Frigibax: Frigibax pojawi się na wolności tylko wtedy, gdy będziesz miał dużo szczęścia podczas tego wydarzenia. Po zakończeniu wydarzenia będziesz musiał mieć szczęście i sprawdzić, czy uda ci się wykluć jednego z jaja oddalonego o 10 km.

Arctibax: Aby zdobyć Arctibax, musisz zdobyć Frigibax i mieć 25 cukierków Frigibax, aby je wyewoluować.

Baxcalibur: Aby uzyskać ostateczną ewolucję Frigibaxa, będziesz potrzebować 100 cukierków Frigibax, aby wyewoluować Arctibax.

Bonusy z wydarzenia:

Następujące Pokémony mają większą szansę pojawienia się jako Błyszczące Pokémony podczas wydarzenia: Hoppip*, Houndour*, Buizel* i Fletchling*.

Bonus Ultra Unlock: 4 razy więcej punktów doświadczenia za łapanie Pokémonów. 4x więcej gwiezdnego pyłu do łapania Pokémonów.

Gimmighoul w formie wędrownej nie pojawi się w Złotych PokéStopach, jeśli nie został użyty moduł Złotej Przynęty, ale trenerzy szukający skarbów nadal mogą znaleźć części Gimmighoula, obracając PokéStop! PokéStopy mogą zamienić się w złoto bez użycia modułu Golden Lure.

Skrzynki wydarzeń:

Jeśli podczas wydarzenia zostaną wypuszczone jakieś specjalne pudełka lub pakiety, zostaną one tutaj wymienione po rozpoczęciu wydarzenia.

Dzikie spotkania:

Następujące Pokémony będą pojawiać się częściej na wolności: Hoppip*, Houndour*, Buizel*, Fletchling*, Sprigatito, Fuecoco, Quaxly, Lechonk*, Nymble i Pawmi. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz spotkać następującego Pokémona: Frigibax.

Jajka:

Z jaj zdobytych podczas wydarzenia wykluwają się następujące Pokémony:

7 km jaja: Srigatito, Fuecoco, Quaxly i Lechonk*.

Nalot:

Podczas wydarzenia aktywne będą Raidy Standardowe i Dark Raidy.

Standardowy nalot:

Podczas najazdów pojawią się następujące Pokémony:

Poziom rajdu 1: Unown A*, Unown D*, Unown E*, Unown L* i Unown P*.

Najazd poziomu 3: Turtonator*, Kleavor* i Bombardier*.

Najazd poziomu 5: Kartana i Celesteela.

Mega Raidy: Mega Manectric*.

Mroczny nalot:

Podczas Dark Raidów pojawią się następujące Pokémony:

Mroczny najazd poziomu 1: Shadow Meowth*, Shadow Machop*, Shadow Wooper i Shadow Pineco*.

Mroczny najazd poziomu 3: Shadow Magmar, Shadow Electabuzz i Shadow Gligar*.

Mroczny najazd poziomu 5: Shadow Zapdos*.

Ograniczone wyszukiwanie – Przygody Lechonka:

Ograniczone zadanie badawcze Paldean Adventure będzie nadal aktywne podczas tego wydarzenia. Nagrodami są spotkania z Lechonk*.

Zadania badawcze terenowe:

Dostępne będą ekskluzywne dla wydarzenia zadania Field Research, a nagrodami będą spotkania z następującymi Pokémonami: Pawmi. Te zadania badań terenowych można znaleźć, obracając PokéStopy (i zdobywając je, jeśli masz wolne miejsce w menu badań terenowych), gdy wydarzenie jest aktywne. Pełna lista zadań i nagród zostanie udostępniona tutaj po rozpoczęciu wydarzenia.

Badania specjalne – mnóstwo przygód:

Podczas wydarzenia Paldean Adventure rozpocznie się specjalna, trwająca cały sezon, rozgałęziona historia badawcza. Te badania specjalne można uzyskać logując się do gry od wtorku, 5 września 2023 r. o godzinie 10:00 do piątku, 1 grudnia 2023 r. o godzinie 9:59 czasu lokalnego. Badania Specjalne skupiają się na przygodach z wybranym Pokémonem-partnerem. Biorąc pod uwagę długość tych specjalnych badań, zostaną one również uwzględnione w ogólnym przewodniku po Sezonie Przygód. Pełna lista zadań i nagród za te badania specjalne zostanie udostępniona tutaj po rozpoczęciu wydarzenia.

Wyróżnianie PokéStopów:

Podczas wydarzenia podświetlenia PokéStop będą aktywne. Tematem tych konkursów jest zgłoszenie największego Nymble’a i/lub największego Pawmi.

Wyzwania kolekcjonerskie – Sprigatito, Fuecoco, Quaxly i Lechonk:

Wyzwania kolekcjonerskie dostępne wyłącznie w wydarzeniu Paldean Adventure będą nadal aktywne. Według Niantic te wyzwania związane ze zbieraniem nagrodzą Trenerów spotkaniami z Lechonk*, gwiezdnym pyłem i ulepszeniem do medalu Elitarnego Kolekcjonera.

Wyzwanie polegające na zbieraniu Sprigatito: złap Sprigatito, Hoppipa i Lechonka

Źródło: nintendore.com