Przewodnik po Dniu Społeczności Timburra w Pokémon Go

Przygotujcie się na wydarzenie społecznościowe Pokémon Go Timburr, które odbędzie się w niedzielę 15 października od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Podczas tego specjalnego wydarzenia Timburr pojawi się w dużych ilościach, z większą szansą na pojawienie się w swojej chromatycznej formie.

Jak uchwycić chromatycznego Timburra?

Podczas Wydarzenia Społecznościowego częstotliwość pojawiania się prezentowanych Pokémonów zostanie zwiększona, zapewniając największą szansę na zdobycie Błyszczącego Pokémona. Według starych badań przeprowadzonych przez stronę The Silph Road, liczba Pokémonów Chromatycznych podczas wydarzeń społecznościowych wynosi w przybliżeniu 1 do 24. Oznacza to, że jeśli grasz przez czas trwania wydarzenia, powinieneś spotkać kilka Pokémonów Chromatycznych.

Jeśli brakuje Ci czasu lub Poké Balli, możesz użyć Kadzidła i szybko dotknąć każdego Pokémona, aby sprawdzić, czy jest chromatyczny. W takim przypadku możesz uciec od każdego, kto nie jest. Pamiętaj, że Pokémony, których już dotknąłeś, zwrócą się przeciwko twojej postaci, pomagając ci zidentyfikować, które już sprawdziłeś.

Jaki jest wyłączny atak rozwiniętego Conkeldurra?

Jeśli rozwiniesz swojego Timburra do jego ostatecznej ewolucji, Conkeldurra, przed 22:00 czasu lokalnego (pięć godzin po zakończeniu wydarzenia społecznościowego), nauczy się on ekskluzywnego ciemnego ataku zwanego „Brutal Strike”. Jeśli przegapisz ten czas, możesz to zrobić ponownie podczas wydarzenia „nadrabiającego zaległości” z okazji Dnia Społeczności w grudniu. Jeśli nie chcesz czekać, możesz użyć Elitarnego CT, aby uzyskać atak. (Pamiętaj, że użycie zwykłego naładowanego CT nie będzie działać, musi to być Elite CT.)

Jak potężna jest Conkeldurr, ewolucja Timburra, w meta?

Oprócz legendarnych Pokémonów, Mega Ewolucji i Pokémonów Cienia, Conkeldurr jest jednym z najlepszych Pokémonów typu Walczącego w grze, czy to do bitew PVE (nalotów czy starć z członkami Zespołu R). Rywalizuje nawet z Lucario i Machampem. To sprawia, że ​​Wydarzenie Społecznościowe jest skutecznym sposobem na dodanie potężnego Pokémona typu Walczącego do Twojej kolekcji.

W bitwach Pokémon GO TCG/Battle League JRE47 na subreddicie The Silph Road mówi, że Conkeldurr będzie „dużym ulepszeniem” w Ligach Super i Ultra. Zalecamy posiadanie ataku ładowanego typu Walczącego na swoją drużynę, ale dodanie ataku dostępnego wyłącznie na Dzień Społeczności będzie miało znaczący wpływ na miejsce Conkeldurra w rywalizacji.

Najlepszy zestaw ruchów dla Conkeldurra

Najlepszym zestawem ruchów dla Conkeldurra są ataki typu Walczącego z „Ripostą” i „Dynamofistą”. Warto rozważyć także ekskluzywny atak z okazji Dnia Społeczności, „Brutal Strike”, dlatego zalecamy zakup drugiego naładowanego ataku, aby mieć opcję typu ciemnego.

Wskazówki i bonusy dla społeczności Timburr

Podczas wydarzenia społeczności Timburr będą aktywne następujące bonusy:

 • Zdobądź 3x Stardust, chwytając Pokémony
 • Zdobądź 2x Cukierki, chwytając Pokémony
 • Podwojona szansa dla graczy na poziomie 31+ na zdobycie XL Candies poprzez łapanie Pokémonów
 • Kadzidło trwa trzy godziny
 • Moduły przynęty trwają trzy godziny
 • 5x specjalne występy podczas robienia zdjęć
 • Dodatkowa specjalna wymiana
 • Koszt gwiezdnego pyłu zmniejszony o połowę w przypadku handlu

Oto inne sposoby maksymalizacji tego wydarzenia:

 • Zapłać 1 € (lub równowartość regionalną) za tematyczne badania specjalne, które oferują dodatkowe występy i cukierki, a także fabułę do ukończenia, aby nadać Twojemu popołudniu większą strukturę.
 • Jeśli potrafisz Mega-Ewoluować Blazikena, Medichama lub Buneary’ego, otrzymasz dodatkowe Cukierki za każde zdobycie Timburra, +1 lub +2 Cukierki, w zależności od ich poziomu.
 • Jeśli normalny wzrost liczby spawnów od 14:00 do 17:00 nie zapewni ci Pokémona, którego szukasz, możesz spróbować wziąć udział w Raidzie, aby uzyskać kolejną szansę. Od 17:00 do 22:00 czasu lokalnego odbędą się specjalne naloty czwartego poziomu z Gurdurrem. Jeśli ukończysz ten Najazd, Timburr pojawi się w promieniu 300 metrów od areny na 30 minut. Tych najazdów nie można przeprowadzić zdalnie i zazwyczaj wymagają one ukończenia wielu graczy.

Źródło: www.polygon.com