Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Timburr

Pokémon GO organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Timburra, które odbędzie się w niedzielę 15 października od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego.

Jak złapać błyszczącego Timburra?

Wydarzenie z okazji Dnia Społeczności zwiększy szanse na zdobycie Błyszczącego Timburra, co czyni go najlepszym momentem na jego znalezienie.

Stare badania przeprowadzone na stronie The Silph Road (za pośrednictwem Wayback Machine) wykazały, że częstotliwość pojawiania się błyszczących Pokémonów podczas Dni Społeczności wynosi w przybliżeniu 1 do 24. Oznacza to, że jeśli grasz przez wszystkie trzy godziny wydarzenia, powinieneś być w stanie znaleźć kilka błyszczących Pokémonów.

Jeśli brakuje Ci czasu lub Poké Balli, możesz użyć Kadzidła, aby przyciągnąć Timburra, a następnie szybko sprawdzić, czy się świecą. Pokémony, które już sprawdziłeś, zwrócą się w stronę miejsca, w którym znajduje się Twoja postać, pomagając Ci dostrzec, które z nich już sprawdziłeś.

Jaka jest specjalna zdolność rozwiniętego Timburra, Conkeldurra?

Jeśli przekształcisz Timburra w Conkeldurra przed 22:00 czasu lokalnego (pięć godzin po zakończeniu wydarzenia z okazji Dnia Społeczności), nauczy się on specjalnej umiejętności Brutal Swing.

Jeśli przegapisz ten okres rozwoju, możesz to zrobić podczas wydarzenia „nadrabiającego zaległości” z okazji Dnia Społeczności w grudniu. Jeśli nie chcesz czekać, możesz użyć Elitarnego CT, aby uzyskać specjalną zdolność (normalny Naładowany CT nie zadziała, musisz użyć Elitarnego CT).

Jak skuteczny jest Conkeldurr w grze?

Oprócz Legendarnych Pokémonów, Mega Ewolucji i Cienistych Pokémonów, Conkeldurr jest jednym z najlepszych Pokémonów typu Walczącego w grze, jeśli chodzi o PvE (rajdy lub spotkania Zespołu R), przewyższając nawet Lucario i Machampa. To sprawia, że ​​wydarzenie z okazji Dnia Społeczności jest skutecznym sposobem na dodanie potężnego Pokémona typu Walczącego do swojej kolekcji.

W PvP/Go Battle League JRE47 z subreddita The Silph Road twierdzi, że będzie to „duża poprawa” w ligach Great i Ultra. Zalecamy posiadanie w drużynie zdolności typu Naładowana walka, ale dodanie zdolności specjalnej z okazji Dnia Społeczności powinno mieć pozytywny wpływ na konkurencję dla Conkeldurra.

Najlepszy zestaw umiejętności dla Conkeldurra

Najlepszym zestawem umiejętności Conkeldurra jest Kontra i Dynamiczne Uderzenie, oba są typu Walczącego. Wartą rozważenia jest także zdolność specjalna Brutal Swing z Dnia Społeczności, dlatego zalecamy zakup drugiej naładowanej zdolności, aby mieć opcję typu ciemności.

Wskazówki i korzyści dotyczące Dnia Społeczności Timburr

Następujące korzyści będą aktywne podczas Dnia Społeczności Timburra:

 • 3 razy więcej Stardust przy łapaniu Pokémonów
 • 2 razy więcej cukierków podczas łapania Pokémonów
 • 2 razy większe prawdopodobieństwo, że trenerzy na poziomie 31 i wyższym otrzymają XL Candies poprzez łapanie Pokémonów
 • Kadzidło trwa trzy godziny
 • Moduły przynęty trwają trzy godziny
 • 5x więcej specjalnych fotobomb podczas robienia zdjęć
 • Dodatkowa specjalna wymiana
 • Zmniejszony koszt Gwiezdnego Pyłu w handlu

Inne sposoby, aby jeszcze bardziej cieszyć się wydarzeniem, to:

 • Zapłać 1 euro (lub równowartość regionalną) za specjalną tematyczną historię badawczą z dodatkowymi występami i cukierkami, a także opowiadanie do ukończenia, które doda dodatkowej struktury Twojemu popołudniu.
 • Jeśli potrafisz megaewoluować Blazikena, Medichama lub Buneary’ego, otrzymasz dodatkowe Cukierki Timburr za każde schwytanie, +1 lub +2 Cukierki, w zależności od ich poziomu.
 • Jeśli zwykły wzrost liczby spawnów od 14:00 do 17:00 nie zapewni ci Pokémona, którego szukasz, możesz spróbować wziąć udział w rajdach, aby zyskać kolejną szansę. Specjalne naloty na Gurdurr poziomu 4 odbędą się w godzinach od 17:00 do 22:00 czasu lokalnego. Jeśli ukończysz ten nalot, Timburr pojawi się w promieniu 300 metrów od siłowni na 30 minut. Nalotów tych nie można przeprowadzić zdalnie i zazwyczaj wymagają one więcej niż jednego trenera.

Źródło: www.bing.com