Przestępca z Herefordshire w areszcie po użyciu aplikacji Pokemon Go.

Kontrolujący mężczyzna, który złamał warunki zwolnienia, aby skontaktować się z kobietą za pośrednictwem aplikacji Pokemon Go, został odesłany do sądu koronnego. Theo Waldron, stając przed sędzią Kidderminster w październiku, przyznał się do jednego zarzutu stosowania zachowań kontrolnych lub stosowania przymusu.

Zachowanie kontrolne i przymusowe

Sąd wysłuchał prokuratora Marka Hamblinga, który powiedział, że 36-letni podejrzany wielokrotnie lub stale dopuszczał się zachowań mających charakter kontrolujący lub przymusowy, o których wiedział lub powinien był wiedzieć, że będzie miało poważny wpływ na kobietę w Ross-on-Wye w okresie od 1 listopada , 2022 r. i 3 października 2023 r.

Kontrola i izolacja

Kontrolował jej sposób spędzania wolnego czasu, media społecznościowe i korzystanie z Internetu, twierdził, że może monitorować jej ruchy, napastował ją, groził napaścią na nią i inne osoby, wywierał na nią presję w sprawie ustaleń dotyczących pracy i dojazdów do pracy, starał się odizolować ją od przyjaciół i rodziny i skontaktował się z nią, gdy przebywał za kaucją, za pośrednictwem aplikacji do gier online Pokemon Go.

Proces i areszt

Sprawa została skierowana do sądu koronnego do rozpatrzenia, a Waldron z The Meads w Hildersley został tymczasowo aresztowany. Stanie się on przed sądem koronnym w Worcester, gdzie zapadnie wyrok 10 listopada.

Źródło: www.bing.com