Pokemon Go: wszystko, co musisz wiedzieć o Dniu Społeczności w maju 2024 r

Przygotuj się na wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Pokemon Go w maju 2024 r., podczas którego pojawią się Pokemony typu trawiastego Bounsweet.

Dzień Społeczności Pokemon Go w maju 2024 r

Dzień Społeczności Pokemon Go May 2024 odbędzie się w niedzielę 19 maja. Impreza potrwa od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego, a dodatkowe rajdy na cztery gwiazdki odbędą się w godzinach od 17:00 do 22:00 czasu lokalnego.

Pokemon w centrum uwagi: Bounsweet

Pokémonem prezentowanym w tym miesiącu jest Bounsweet, uroczy Pokémon typu trawiastego, pierwotnie wprowadzony w Pokemon Sun i Moon. W godzinach wydarzenia Bounsweet będzie częściej pojawiał się na wolności, co da ci więcej okazji do złapania go i zdobycia Cukierków Bounsweet.

Dodatkowo będziesz mieć większą szansę na spotkanie Błyszczącej Bounsweet podczas wydarzenia. Ten specjalny wariant ma fioletową cholewkę i żółty spód. Zwiększysz swoje szanse na znalezienie Błyszczącego Bounsweeta, używając Kadzidełka i umieszczając Moduły Lure w PokeStopach.

Wyróżniony atak: kopnięcie w skoku wzwyż

Ostateczna postać Bounsweeta, Tsareena, będzie mogła nauczyć się specjalnego ataku podczas Dnia Społeczności w maju. Każdy Steenee, którego ewoluujesz między 14:00 a 22:00 czasu lokalnego w dniu wydarzenia, nauczy się Kopnięcia wzwyż, gdy przekształci się w Tsareenę.

Kopnięcie w skok wzwyż jest atakiem typu walki o wysokim ryzyku i dużej nagrodzie. W walkach PvP korzysta z mocy 110, ale ma szansę znacznie obniżyć własną statystykę obrony. Umiejętność ma moc 90 w bitwach grupowych i rajdach.

Bonusy

Oprócz zwiększonej liczby występów w Bounsweet, przez cały majowy Dzień Społeczności będzie aktywnych wiele innych bonusów w grze. Za każdym razem, gdy złapiesz Pokémona podczas wydarzenia, zarobisz dwukrotnie większą niż zwykle ilość Cukierków, a gracze na poziomie 31 lub wyższym będą mieli dwukrotnie większą szansę na otrzymanie XL Candy.

Dodatkowo, jaja Pokémonów umieszczone w inkubatorze podczas wydarzenia wyklują się w jednej czwartej dystansu, jakiego zwykle wymagają. Moduły przynęty i kadzidło również wystarczą na trzy godziny, a transakcje będą kosztować połowę zwykłego Stardust.

Dodatkowe naloty

Jak wspomniano, Pokemon Go będzie nadal organizować specjalne bonusowe naloty bezpośrednio po Dniu Społeczności w maju. Od 17:00 do 22:00 czasu lokalnego rozwinięta forma Bounsweeta, Steenee, pojawi się na Arenach jako czterogwiazdkowy boss rajdowy. W tych rajdach możesz brać udział wyłącznie osobiście, korzystając ze zwykłych karnetów lub karnetów premium.

Twórca Pokemon Go, firma Niantic, wydała niedawno dużą aktualizację gry mobilnej, zmieniającą oprawę graficzną i rozszerzającą możliwości dostosowywania awatarów. Jeszcze w tym miesiącu w Pokemon Go odbędzie się także wydarzenie Catching Wonders, które obejmie bezpłatne wyszukiwanie arcydzieł, a na koniec otrzymasz Master Ball i inne nagrody.

Źródło: www.bing.com