Pokémon Go przewyższa obecnie wszystkie gry konsolowe pod względem liczby gatunków Pokémonów

Pokémon Go, słynna gra wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną firmy Niantic, właśnie zrobiła duży krok naprzód, dodając nowe Pokémon Paldean z gier Scarlet i Violet. Ta długo oczekiwana aktualizacja nie tylko wprowadza do gry nowe stworzenia, ale także sprawia, że ​​Pokémon Go to gra z najbardziej unikalnymi gatunkami Pokémonów w historii.

Rekordowa kolekcja Pokémonów

Do tej pory największa dostępna kolekcja Pokémonów znajdowała się w grach Ultra Sun i Ultra Moon na Nintendo 3DS, wydanych w 2017 roku. Łącznie 807 różnych gatunków Pokémonów, gry te oferowały graczom możliwość łapania, trenowania i zabawy z każde stworzenie. Jednak odkąd gry Pokémon zostały wydane na Nintendo Switch, nie wszystkie gatunki zostały uwzględnione. Każda gra ma swój własny katalog stworzeń, przez co niektóre gatunki stają się niedostępne w każdej nowej odsłonie. Oznacza to, że chociaż całkowita liczba gatunków Pokémonów przekracza obecnie 1000, gry na Nintendo 3DS w dalszym ciągu oferują największą różnorodność, z 807 opcjami.

Nowy rekord w Pokémon Go

Wraz z dodaniem Pokémonów Scarlet i Violet, Pokémon Go osiągnął nowy kamień milowy, oferując graczom łącznie 814 unikalnych gatunków Pokémonów. To przewyższa wszystkie inne dostępne obecnie gry Pokemon. To historyczny moment, który najwyraźniej przeszedł niezauważony, ponieważ nawet oficjalne konto Pokémon Go na Twitterze nie wspomniało o tej aktualizacji. To właśnie serwis Eurogamer jako pierwszy zauważył ten rekord.

Możliwości łapania Pokémon Go stale rosną, co oznacza, że ​​gracze mają teraz jeszcze większy wybór, jeśli chodzi o partnerów Pokémon. Dzięki tej rewolucyjnej grze fani Pokémon mogą cieszyć się niezrównaną swobodą gry.

Pokémon Go: zjawisko globalne

Dzięki milionom pobrań na całym świecie Pokémon Go stało się globalnym fenomenem, a Niantic zostało uznane za jednego z 50 najlepszych twórców gier w 2023 r. Sukces Pokémon Go wpłynął nawet na inne gry z serii, takie jak Pokémon Masters, które powitał Pokémon Paldean jeszcze przed Pokémon Go.

Dzięki tym nowym Pokémonom Paldean Pokémon Go nadal ewoluuje i zaskakuje swoich graczy. Kto wie, jakie inne ekscytujące aktualizacje przyniesie przyszłość?

Źródło: www.pocketgamer.biz