Pokemon GO pojawia się w Indiach w wersji hindi: szczegóły

Popularna aplikacja do gier mobilnych Pokémon GO została uruchomiona w języku hindi przez firmę Pokémon Company (TPC) we współpracy z Niantic. Ta wersja w języku hindi została wprowadzona w Indiach z okazji obchodów Hindi Divas 14 września. Hindi staje się zatem szóstym językiem azjatyckim i piętnastym językiem globalnym, na który zlokalizowana jest gra. Imiona ponad 800 Pokémonów zostały zmienione na hindi, co poprawiło wrażenia z gry i uczyniło ją bardziej przystępną dla indyjskich fanów.

Popularna seria i ukochana gra wideo

Pokémon to uwielbiana seria rozrywkowa i gra wideo, która od jej powstania w 1996 roku gromadzi fanów w każdym wieku na całym świecie. Obecnie Pokémon, liczący ponad 1000 stworzeń, nadal pobudza wyobraźnię dzieci i dorosłych.

Zaangażowanie w rynek indyjski

W odpowiedzi na rosnącą społeczność fanów w Indiach, TPC demonstruje swoje zaangażowanie na rynku indyjskim, zmieniając nazwy ponad 800 Pokémonów w języku hindi, aby uczynić je bardziej znanymi indyjskim fanom. Oficjalna strona Pokédexu zawiera teraz nowe nazwy w języku hindi, a użytkownicy wkrótce będą mogli uzyskać dostęp do informacji o wszystkich Pokémonach w języku hindi.

Lepsze wrażenia dzięki AR

Pokémon GO, opracowany przez TPC i Niantic w 2016 roku, wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną (AR), aby ożywić doświadczenie łapania Pokémonów w rzeczywistych lokalizacjach. Dodanie obsługi języka hindi ma na celu poprawę wrażeń indyjskich graczy Pokémon GO, umożliwiając im zanurzenie się w uniwersum Pokémon GO.

Świętujemy lokalizację w języku hindi

Aby uczcić lokalizację w języku hindi, Niantic organizuje specjalne, trwające miesiąc wydarzenie dla graczy z Indii, obejmujące misje terenowe, misje czasowe oraz bonusy ze specjalnymi nagrodami. Starając się zwiększyć dostępność dla trenerów w całych Indiach, Pokémon GO dostosowało ceny pakietów monet w Google Play i Apple App Store, a także wprowadziło ekskluzywny bonus w postaci monet w sklepie internetowym gry, demonstrując zaangażowanie firmy w Indie.

Specjalne oferty dla fanów Indii

Firma zaoferowała także indyjskim fanom dodatkowe upominki, w tym premierę krótkiego filmu pt. „The Journey of a Dream”. Film dostępny jest w czterech językach regionalnych: hindi, bengalskim, tamilskim i telugu.

Podsumowując, premiera Pokémon GO w języku hindi w Indiach jest świadectwem zaangażowania Pokémon Company na rynku indyjskim. Ta lokalizacja w języku hindi pozwala indyjskim fanom w pełni cieszyć się grą, zanurzając się w świecie Pokémon GO.

Źródło: www.bing.com