Pokémon Go dostępny w języku hindi, nowe wydarzenia w grze.

Firmy Pokémon Company i Niantic ogłosiły, że Indie stały się głównym priorytetem dla giganta gier. Pokémon Go jest teraz dostępny w języku hindi, a nazwy ponad 800 Pokémonów zostały przetłumaczone na język hindi, dzięki czemu są one bardziej dostępne dla indyjskiej populacji .

Wersja hindi promująca integrację

Niantic i The Pokémon Company ogłosiły, że Pokémon Go jest teraz dostępny w języku hindi, a aby uczcić obchody Hindi Divas w Indiach, gra oferuje teraz nazwy ponad 800 Pokémonów w języku hindi, dzięki czemu są one bardziej znane indyjskiej populacji. Użytkownicy mogą teraz wyszukiwać nazwy w języku hindi w Pokédexie, a wkrótce gracze będą mogli znaleźć szczegółowe informacje o wszystkich Pokémonach również w języku hindi. Pikachu jest napisane w języku hindi w Pokédexie.

Omar Tellez, wiceprezes ds. rynków wschodzących w Niantic, powiedział: „Wersja Pokémon Go w języku hindi będzie promować integrację, zachęcać do zaangażowania i pozwoli większej liczbie graczy rozpocząć przygody w Pokémon Go”. Dodał: „Od premiery gry w 2016 roku dodaliśmy ponad pięćset tysięcy Pokéstopów w całych Indiach, a firma organizuje również kilka aktywacji na miejscu. Jesteśmy pewni, że ta inicjatywa z The Pokémon Company pomoże nam poszerzyć naszą bazę odbiorców w kraju.”

Miesięczne wydarzenie dla indyjskich graczy

Aby uczcić lokalizację w języku hindi, Niantic organizuje także miesięczne wydarzenie dla graczy z Indii. Firma zauważyła, że ​​wydarzenia w grze będą obejmować badania terenowe, badania kontrolowane oraz bonusy ze specjalnymi nagrodami. Ponadto wypuszczą nowy film zatytułowany „Podróż marzeń” w języku hindi, tamilskim, telugu i bengalskim. Fabuła koncentruje się wokół ojca i jego syna i podkreśla wagę więzi rodzinnych.

„Indie to jeden z naszych kluczowych rynków. Wierzymy, że lokalizacja w języku hindi wyznacza punkt wyjścia w długiej podróży” – podkreśla Kakato Utsunomiya, dyrektor operacyjny The Pokémon Company. Powiedział również, że The Pokemon Company będzie dalej rozszerzać swoją działalność na Indie i chce, aby jej długoterminowa wizja „wzbogaciła świat Pokemonów ramię w ramię ze społecznością fanów Pokemonów”.

Źródło: www.bing.com