Pokemon Go: Deweloperzy ogłaszają gruntowną zmianę funkcji Tras z dodatkowymi nagrodami

Twórcy Pokemon Go w Niantic już chcą ulepszyć nową funkcję „Drogi”, mając już kilka kluczowych aktualizacji i wiele innych w przygotowaniu. Od dodatkowych nagród po łatwiejszą nawigację – oto, co wiemy.

Nowa funkcja umożliwiająca tworzenie spersonalizowanych tras

Zaledwie dwa miesiące temu Pokemon Go wprowadziło nową funkcję „Drogi”. Dzięki temu dodatkowi gracze mogą teraz tworzyć własne kursy, aby inni mogli je śledzić w prawdziwym świecie.

Być może odkryłeś szczególnie satysfakcjonujący szlak turystyczny, a może po prostu podobał Ci się spacer po mieście, korzystając z tej funkcji. Teraz możesz podzielić się tym dokładnym doświadczeniem z innymi. Po zatwierdzeniu możesz zdobyć wszelkiego rodzaju dodatkowe nagrody za udostępnianie swoich podróży i odkrywanie tras innych osób.

Ulepszenia już wdrożone

Jednak nie wszystko poszło gładko. Niektóre dziwaczne kursy wprawiały graczy w zakłopotanie i zastanawiali się, jak w ogóle zostały zatwierdzone, podczas gdy inni po prostu mieli trudności z dostępem do tej funkcji. Na szczęście Niantic wysłuchało skarg i krytyki.

Twórcy Pokemon Go od razu zajęli się funkcją „Drogi” w poście na blogu z 20 września, informując, że kilka ulepszeń zostało już wdrożonych, a inne są w fazie rozwoju.

Po pierwsze, według Niantic kursy powinny być teraz łatwiej dostępne dla graczy z całego świata, a gracze na niższych poziomach również powinni móc skorzystać z tej funkcji.

Dodano także szereg ulepszeń ułatwiających życie graczom, takich jak strzałki kierunkowe prowadzące Cię wzdłuż kursu, a nawet mierniki Zygarde Cell pokazujące Twoje postępy.

Nadchodzące ulepszenia

W najbliższej przyszłości Niantic wymieniło również kluczowe obszary, które chcą ulepszyć:

  • Więcej graczy będzie mogło tworzyć kursy.
  • Gracze będą mogli częściej znajdować komórki Zygarde’a podczas eksploracji pól.
  • Dostępne będzie nowe powiadomienie informujące graczy, gdy w pobliżu znajdują się pola.
  • Różne ulepszenia ułatwiające życie.

Chociaż więc ta stosunkowo nowa funkcja jest wciąż w początkowej fazie, twórcy Pokemon Go chcą mieć pewność, że każdy będzie mógł uzyskać do niej dostęp i w pełni się nią cieszyć.

Źródło: www.dexerto.com