Odrzucenie trasy z ponad 90 000 zastosowań w Pokémon GO uwypukla problemy związane z tą funkcją

Pokémon GO stało się jednym z najchętniej granych tytułów w branży gier mobilnych. Głównym powodem tego jest Niantic, któremu udało się dodać treści do doświadczenia bycia trenerem Pokémonów na naszym telefonie komórkowym. Jednak sytuacja gry, pomimo jej godnej uwagi zawartości, jest niepokojąca pod względem jakości. Widzieliśmy to po braku równowagi, który wystąpił podczas niedawnego wydarzenia „Szkarłat i fiolet”, a także w funkcjonalności tras, która spowodowała wiele problemów. Pokémon GO ma problem z trasami, które stały się widoczne.

Problemy Pokémon GO nie pozostały niezauważone

Duża liczba graczy zauważyła problemy w Pokémon GO. W wątku na Reddicie członek społeczności Pokémon chciał zwrócić uwagę, że napotkał problemy ze stworzoną przez siebie trasą, która została użyta w sumie ponad 90 000 razy. Ku jego wielkiemu zdziwieniu jego wniosek drogowy został odrzucony, ponieważ zawierał „strefę niedostępną”. Wygląda na to, że nie tylko on spotkał się w ostatnich dniach z taką sytuacją.

Możliwe przyczyny problemów z trasami

Niektórzy gracze sformułowali następnie różne hipotezy dotyczące tych problemów:

  • Problemy z uzyskaniem komórek Zygarde’a.
  • Losowe zakazy podczas tworzenia tras.
  • Zakaz zakładania kont lub uczestniczenia za pomocą nowych kont na Trasach.
  • Możliwe kary obowiązujące za naruszenie standardów wspólnotowych.

W odpowiedzi niektórzy gracze spekulowali, że ostatnio pojawiły się zaskakujące reakcje ze strony agresywnych użytkowników, którzy masowo zgłaszali trasy utworzone przez innych graczy. Rzeczywiście, jeśli kilku graczy zgłosi trasę, może ona zostać zablokowana i nie będzie można już z niej korzystać. Ten system raportowania wywołał wiele kontrowersji.

„Moja trasa zawierająca 91 776 podróży została nagle odrzucona. »

Na tę sytuację zareagowało kilku użytkowników forum TheSilphRoad:

„Najprawdopodobniej ktoś to zgłosił, ponieważ nie dostał komórki Zygarde’a i był z tego powodu zły… Mamy lokalnego gracza, który robi to tam, gdzie ja, i nadal wskazuje naszą Trasę. Ja i moi koledzy twórcy Tras jesteśmy coraz bardziej niechętni do dalszego tworzenia Tras, ponieważ nie chcemy, aby A) otrzymali zakaz tworzenia Tras, lub B) po prostu zostali zbanowani za „nadużywanie funkcjonalności” dróg.

Skargi te uzupełniają mnogość krytyki kierowanej przez graczy pod adresem Niantic za nieuwzględnienie raportów i pewność, że raporty te są uzasadnione. Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, której można całkowicie uniknąć, a luki prawne w systemie ubezpieczenia tras w Pokémon GO pozwalają na tego typu działania.

Funkcja Trasy była ostatnio przedmiotem krytyki i już na początku niektórzy gracze zgłaszali problemy z dostępem do tej nowej mechaniki. Zobaczymy, czy czas potwierdzi przyszłość tej funkcji i czy Niantic podejmie działania w związku z bezpodstawnymi raportami dotyczącymi tras.

Źródło: www.ruetir.com