Odkryj Mateo i jego rolę w Pokémon Go

Odkryj Mateo i jego nową wymianę prezentów w Pokémon Go

Pokémon Go wita nowego NPC o imieniu Mateo i nową funkcję o nazwie Gift Exchange, dostarczającą graczom nową zawartość. Ale kim właściwie jest Mateo i jaka jest jego rola w grze Pokémon Go? Dowiedzmy się razem.

Kim jest Mateo w Pokémon Go?

Mateo to NPC typu Turysta stworzony dla Pokémon Go i jedna z dziewięciu nazwanych postaci, które zostaną wprowadzone jako pierwsze w grze mobilnej. Niantic opisuje go jako „naukowca, który uwielbia podróżować”. Chociaż po raz pierwszy pojawił się na grafice promocyjnej z okazji szóstej rocznicy Pokémon Go w lipcu 2022 r., został oficjalnie zaprezentowany podczas wydarzenia towarzyszącego ogłoszonemu przez Niantic. Jego charakterystyczny wygląd, poza tym, że wygląda jak nowa wersja klasycznej klasy trenerów Hiker z głównej serii, to wypchany Foongus na ramieniu i kapelusz pokryty taśmą mierniczą, co jest ukłonem w stronę jego roli na ścieżkach gry .

W przeciwieństwie do postaci takich jak Profesor Willow czy Liderzy Zespołów, którzy wchodzą w interakcję z graczami na wiele sposobów, Mateo odgrywa jasną rolę jako postać wprowadzona 5 grudnia.

Co Mateo robi w Pokémon Go?

Mateo prowadzi coś, co Niantic nazwało Wymianą Prezentów, metodą, której gracze mogą używać do wymiany prezentów, które mogą znaleźć podczas wędrówki po polach. Ta mechanika pozwoli graczom na interakcję z Mateo podczas kończenia kursów w Pokémon Go, uzyskując dostęp do wymiany prezentów. Gracze zostawiają prezenty dla Mateo, które następnie mogą wymienić na inny prezent, przekazując nowy prezent komuś innemu, z dołączoną unikalną pocztówką, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak znaleźć Mateo w Pokémon Go?

Niantic zauważa, że ​​Mateo ma szansę pojawić się u wszystkich graczy pod koniec kursu. Nie ma gwarancji, że się pojawi, ale pojawi się od 5 grudnia u każdego, kto aktywnie korzysta z kursów podczas gry w Pokémon Go. Dodatkowe szczegóły na temat Mateo, czego szuka i czy odegra większą rolę w przyszłej zawartości Pokémon Go zostaną podane udostępnić później.

Źródło: www.bing.com