Nowe Pokémony Ghost i Shiny na Halloweenowe wydarzenie w Pokémon GO

Ogłoszono plany Pokemon GO na Halloween 2023, obejmujące pojawienie się nowych Pokemonów typu Ghost Greavard i Houndstone. Wydarzenie Halloween będzie charakteryzowało się wyższą częstotliwością pojawiania się pokemonów typu Ghost, Dark i Poison, a także pojawieniem się Shiny Phantump. Gracze będą mogli wziąć udział w ograniczonych badaniach dostępnych wyłącznie w ramach wydarzenia, obejmujących spotkania z Phantumpem i Alolanem Meowthem oraz szansę zdobycia pozy Ducha dla swojego awatara.

Pokemon GO Halloween 2023

Nowe pokemony typu duchowego: Greavard i Houndstone

Nowy błyszczący pokemon: Phantump

Data wydarzenia: czwartek 19 października o godzinie 10:00 do czwartku 26 października o godzinie 10:00

Każdego roku Pokemon GO organizuje specjalne wydarzenie Halloween, podczas którego znacznie wzrasta częstotliwość pojawiania się Pokemonów typu Duch. Z Pokemon GO w okresie Halloween wiążą się także różne inne bonusy, takie jak zwiększenie ilości cukierków.

Halloweenowe wydarzenie w Pokemon GO co roku jest inne. W niektórych latach gracze są traktowani specjalnymi badaniami, które nagradzają ich Spiritombem, podczas gdy w inne lata gracze mogą złapać różne Pokemony przebrane na Halloween. W tym roku główną atrakcją będzie pojawienie się Greavarda i Houndstone’a, choć to dopiero wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o plany Pokemon GO na Halloween 2023.

Pierwsza część wydarzenia Pokemon GO Halloween 2023 odbędzie się od czwartku 19 października o godzinie 10:00 do czwartku 26 października o godzinie 10:00. W tym czasie zadebiutuje Greavard, a każdy, kto zdoła zgromadzić 50 Cukierków Greavarda, będzie mógł ewoluować w Houndstone. Częstotliwość pojawiania się różnych Pokemonów typu Ghost, Dark i Poison zostanie zwiększona, a Shiny Phantump również zadebiutuje podczas uroczystości.

Ograniczone wyszukiwania wyłącznie dla wydarzenia

Gracze Pokemon GO, którzy wydadzą 5,00 dolarów, będą mogli skorzystać z ekskluzywnych dla wydarzenia Limitowanych Badań, które obejmują spotkania z Phantumpem, Alolanem Meowthem i innymi, a także pozwalają graczom zdobyć Pozę Ducha dla swojego awatara. Ograniczone wyszukiwania muszą zostać zakończone do wtorku, 31 października o 20:00, dlatego fanom zaleca się wzięcie tego pod uwagę przed zakupem dostępu do Ograniczonych wyszukiwań.

Halloweenowe wydarzenie Pokemon GO obejmie także bezpłatne, ograniczone badania, które fani będą mogli ukończyć. Premiera odbędzie się od 19 października o 10:00 do 31 października o 20:00 i skupi się na Greavardzie. Druga odbędzie się w tym samym czasie i będzie wymagać od graczy złapania 108 Pokemonów typu Duch, aby móc spotkać się ze Spiritombem. Tradycyjnie wyszukiwanie Spiritomb było specjalnym wyszukiwaniem na Halloween, więc ciekawie jest zobaczyć, że w tym roku przekształciło się w wyszukiwanie ograniczone.

Co ciekawe, to wszystko to dopiero pierwsza część wydarzenia Halloween 2023 w Pokemon GO. Niantic nie ujawniło jeszcze, co planuje na drugą część wydarzenia, więc fani Pokemon GO będą musieli wyczekiwać dalszych informacji na ten temat.

Pokemon GO jest już dostępne na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Źródło: gamerant.com