Niantic ponownie wprowadza Kapitana Pikachu do Pokémon GO w Indonezji i Indiach

**Ekskluzywna premiera Pikachu w Pokemon GO w Indonezji i Indiach**

Niantic przez ograniczony czas wprowadza do Pokemon GO specjalnego Pikachu, ale tylko w kilku krajach

Niantic na krótki czas wypuści nowy specjalny typ Pikachu w Pokemon GO, chociaż wydarzenie powrotne będzie dostępne tylko w kilku krajach na całym świecie. Ta przebojowa gra mobilna o mieszanej rzeczywistości znana jest z wydarzeń i ofert dostępnych wyłącznie w regionie, pomimo krytyki ze strony fanów. Jednak wydaje się, że twórca Pokemon GO, Niantic, nie chce w najbliższym czasie zaprzestać tej praktyki.

Jedną z cech Pokemon GO, która sprawia, że ​​gracze wracają, są wydarzenia w grze regularnie ogłaszane przez Niantic, z których wiele obejmuje dodanie nowych typów Pokemonów. Niedawno deweloper przeprowadził np. promocję w Stanach Zjednoczonych, która wprowadziła między innymi nowy wariant Pikachu w kapeluszu w Pokemon GO, inspirowany bezpośrednio postacią Kapitana Pikachu z serialu Pokemon Horizons. Tym, co czyni ten typ Pikachu szczególnie wyjątkowym, poza jego kosmetycznym wyglądem, jest to, że posiada atak zwany Volt Tackle, ruch z Generacji 3, który nie był wcześniej dostępny w Pokemon GO. Chociaż wydarzenie mające na celu zdobycie tego Pokémona zakończyło się kilka miesięcy temu, Niantic rzeczywiście przywraca Pikachu, ale tym razem z dużymi ograniczeniami.

Ekskluzywny powrót Pikachu z kapeluszem Kapitana w Pokemon GO

Jak ujawniono w artykule na oficjalnej stronie Pokemon GO, „Pikachu w kapeluszu kapitańskim” powraca do popularnej gry mobilnej, ale tylko w Indonezji i Indiach. Aby upamiętnić niedawną premierę anime Pokemon Horizons w tych dwóch regionach, Niantic organizuje miesięczne wydarzenie, które potrwa od 15 czerwca do 14 lipca 2024 r. Podobnie jak obchody serii Pokemon Horizons, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku gracze będą mogli schwytać własnego Pikachu za pomocą kapelusza kapitańskiego, wykonując zadania badawcze w terenie. Dodatkowo, podczas robienia zdjęć w grze, będą mieli okazję spotkać postacie i inne Pokémony z serialu.

To wydarzenie z okazji serii Pokemon Horizons nie będzie dostępne na całym świecie. Na nieszczęście dla mieszkańców USA, którym na początku tego roku nie udało się zdobyć tego Pikachu z Kapeluszem Kapitana, nie będzie możliwe ominięcie blokady regionalnej podczas tego wydarzenia bez udania się do Indonezji lub Indii. Dlatego liczba graczy, którzy mogą cieszyć się świętem Pokemon Horizons, jest dość ograniczona. Jest to szczególnie rozczarowujące dla tych, którzy chcieli drugiej szansy na uchwycenie błyszczącego wariantu Pikachu z Kapeluszem Kapitana w Pokemon GO, ponieważ jest to szczególnie rzadkie.

Pomimo tego, że większość graczy nie będzie mogła cieszyć się tym uroczystym wydarzeniem, w Pokemon GO wciąż istnieje wiele rodzajów Pikachu do złapania. Niektórzy fani wyrazili frustrację z powodu częstotliwości wypuszczania przez Niantic nowych wariantów Pokémona Electric Mouse, ale jasne jest, że postać maskotki pozostaje ulubieńcem wielu entuzjastów Pokemon GO.

Źródło: gamerant.com