Najlepszy zestaw ruchów dla Mega Steelix w Pokémon GO

Najlepszy zestaw ruchów dla Mega Steelix w Pokemon GO

Wraz z pojawieniem się Mega Steelixa w Pokemon GO Mega Raids fani zastanawiają się, który zestaw ruchów jest najlepszy, który pomoże im odblokować pełny potencjał ewolucji Onix.

Mega Steelix jest Pokémonem typu Ground and Steel i jest jednym z klasyków drugiej generacji. Chociaż Steelix jest dostępny od czasu premiery Pokémonów Johto, chromatyczna wersja Steelixa została dodana do gry w 2019 r. w ramach wydarzenia Tydzień Przygód, a wersja mega została dodana jeszcze później, w 2021 r. Od tego czasu jest obecny kilka razy w mega raidach, a dla fanów, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój Steelix, oto najlepszy dla niego zestaw ruchów.

Wszystkie ruchy Mega Steelixa w Pokemon Go

Jeśli chodzi o zestaw ruchów Mega Steelix, gracze mają do wyboru wiele opcji, z trzema szybkimi ruchami i pięcioma naładowanymi ruchami dostępnymi dla Pokémona. Oto wszystkie możliwe ruchy, jakie Steelix może wykonać w Pokemon GO:

  • Szybkie ruchy: Ogon Smoka, Żelazny Ogon, Kieł Gromu
  • Naładowane ruchy: Trzęsienie ziemi, Mocne uderzenie, Zgrzyt, Psychiczne kły, Przełamujący zamach

Wybór najlepszego zestawu ruchów Mega Steelix

Jeśli chodzi o najlepszy zestaw ruchów dla Mega Steelix, połączenie Żelaznego Ogona i Trzęsienia Ziemi jest uważane za najsilniejszy duet dla Pokémona. Typ Stalowy Żelaznego Ogona i Typ Ziemny Trzęsienia Ziemi zapewniają, że oba ataki korzystają z tej samej premii do ataku typu. Oznacza to, że oba ataki zadają znacznie większe obrażenia, dzięki temu, że są tego samego typu, co podstawowy typ Steelixa.

Żelazny Ogon zadaje 15 obrażeń i dodaje 7 energii, co może być bardzo przydatne przy korzystaniu z niektórych ładowanych ataków Mega Steelixa. Z DPS wynoszącym 13,6, jest skuteczny przeciwko Pokémonom typu Kamiennego, Lodowego i Wróżkowego. Dodatkowo obrażenia zwiększają się podczas śnieżnej pogody.

Trzęsienie ziemi zadaje 140 obrażeń i wymaga 100 energii, która została zgromadzona do wykonania ataku. Ma DPS 38,9 i jest skuteczny przeciwko Pokémonom typu Poison, Rock, Steel, Fire i Electric.

Źródło: gamerant.com