Najlepszy zestaw ruchów dla Arbolivy w Pokémon Go

Najlepsze zestawy ruchów dla Arbolivy w Pokemon Go

Wstęp

Grając w Pokemon Go, masz możliwość dodania wielu Pokemonów do swojej drużyny. Jednym z Pokemonów z regionu Paldea, którego użycie możesz rozważyć, jest Arboliva, ostateczna forma Smoliva. Arboliva to unikalny Pokemon typu Trawiastego i Normalnego, którego możesz chcieć dodać do swojej drużyny. Dodając Arbolivę do swojej drużyny, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, na przykład jakie statystyki są najlepsze i jakich ataków powinieneś go nauczyć. W tym przewodniku opisano najlepszy zestaw ruchów dla Arbolivy w Pokemon Go i jeśli jest to dobry wybór, powinieneś go użyć.

Najlepszy zestaw ruchów dla Arbolivy w Pokemon Go

Arboliva jest Pokemonem typu Trawiastego i Normalnego. Będzie słaby przeciwko atakom typu Bug, Fighting, Fire, Flying, Ice i Poison w Pokemon Go, ale jest odporny na ataki typu Electric, Ghost, Grass, Ground i Water. Niestety, chociaż typ Arbolivy jest ogólnie dobry, brakuje mu różnorodności ataków. Większość jego ataków to ataki typu trawiastego, przynajmniej te najlepsze. Możesz jednak zamienić go na podobny atak, co daje mu wybór typu naziemnego, co trochę pomaga. Arboliva może mieć maksymalne CP wynoszące 2959, atak 184, obronę 161 i wytrzymałość 158. Ze względu na jego wyższy atak polecam trzymać go jako agresywnego Pokemona, którego będziesz głównie używać w swojej drużynie do walki z przeciwnikiem niż jako opcja defensywna. Dobrym pomysłem byłoby użycie go jako doskonałej opcji przełączania do przeciwdziałania każdemu Pokemonowi, który jest słaby przeciwko typom trawiastym w Pokemon Go, takim jak Swampert, Poliwrath, Regirock i kilka innych, które znajdziesz w Wielkiej Lidze. Przyjrzyjmy się teraz różnym atakom, których Arboliva może się nauczyć w Pokemon Go.

Wszystkie szybkie ataki Arboliva w Pokemon Go

Magiczny Liść (typ Roślina) – 10 obrażeń i 3 energii na turę (3,3 obrażeń na turę) – 3 tury Obcinacz Liści (typ Rośliny) – 10 obrażeń i 2 energii na turę (5 obrażeń na turę) – 2 tury Ładowanie (typ Normalny) ) – 3 obrażenia i 3 energii na turę (3 obrażenia na turę) – 1 tura

Spośród tych trzech opcji polecam wybranie przecinarki do folii. Chociaż Magic Leaf zapewnia Arbolivie więcej energii w Pokemon Go, fakt, że Leaf Cut jest znacznie szybszym atakiem, czyni go wyjątkową opcją. Niestety, Szarża została odsunięta na bok ze względu na moc tych dwóch ataków typu Trawiastego i nie polecałbym uczenia jej Arbolivy.

Wszystkie naładowane ataki Arboliva w Pokemon Go

Telluriforce (typ naziemny) – 90 obrażeń i 55 energii (10% szans na zmniejszenie obrony przeciwnika o jeden stopień) Shadow Ball (typ roślinny) – 90 obrażeń i 55 energii (10% szansy na zmniejszenie obrony przeciwnika o jeden stopień) przeciwnika obrona jednej rangi) Działo Nasienne (typ Roślina) – 60 obrażeń i 45 energii

Następnie mamy ładowane ataki Arbolivy. Masz również tylko trzy opcje do wyboru i z tych trzech skłaniam się bardziej ku użyciu Telluriforce i Canon Seed. Na szczęście Telluriforce i Shadowball to w zasadzie te same ataki, a ty zamieniasz typy tylko w celu ich rozróżnienia. Chociaż Arboliva otrzymuje niewielki wzrost obrażeń od ataku podczas używania ataków typu Trawiastego, ważniejsze jest posiadanie wielu unikalnych ataków, zamiast używać go tylko do ataków typu Trawiastego w swoich walkach Pokemon Go.

Najlepszym zestawem ruchów, którego powinieneś nauczyć Arboliwę w Pokemon Go, jest szybki atak Liść Cutter oraz naładowane ataki Telluriforce i Seed Cannon.

Czy Arboliva jest dobra w Pokemon Go?

Niestety Arboliva nie jest najlepszym pokemonem typu trawiastego, jakiego można używać w Pokemon Go. Prawdopodobnie chciałbyś go używać w Ligach Wielkich lub Ultra, ale nawet przy tych ograniczonych zdolnościach będzie walczył z innymi Pokemonami, które regularnie pojawiają się w tych zawody. Arboliva może mieć potencjał, aby zrobić coś przyzwoitego w przyszłości, ale potrzebuje bardziej zróżnicowanego zestawu ruchów, aby naprawdę się wyróżnić, a także może w przyszłości stać się Pokemonem Cienia, zapewniając przyzwoity wzrost jego siły ataku.

Źródło: www.gamepur.com