Kalendarz wydarzeń społeczności na kolejny sezon Pokemon Go

Daty do zapamiętania w Pokemon Go w grudniu, styczniu i lutym

Obecny sezon Pokemon Go szybko dobiega końca, a na horyzoncie pojawia się nowy motyw. Chociaż Niantic nie ogłosiło jeszcze, co nastąpi po Adventures Abound, firma ujawniła harmonogram wydarzeń z okazji Dnia Społeczności, które będą trwać od grudnia do lutego. Nie mamy konkretnych szczegółów dotyczących Dnia Społeczności w grudniu, ale wydarzenie będzie rozłożone na dwa dni. Biorąc to pod uwagę, jest niezwykle prawdopodobne, że wydarzenie da graczom drugą szansę na złapanie 11 Pokemonów, które zostały wyróżnione w 2023 roku, tak jak zrobiło to Niantic w poprzednich latach. Program Dnia Społeczności wygląda następująco:

Sobota i niedziela 16-17 grudnia 2023 r
Sobota 6 stycznia 2024 r
sobota, 20 stycznia 2024 r. (klasyczny Dzień Społeczności)
Niedziela 4 lutego 2024 r

Oprócz dat Dnia Społeczności firma Niantic udostępniła także listę dni, w których odbywają się „dodatkowe wydarzenia w grze”. Odbędą się one w następujących terminach:

Niedziela 3 grudnia 2023 r
Sobota 9 grudnia 2023 r
Sobota 23 grudnia 2023 r
Niedziela 14 stycznia 2024 r
Sobota i niedziela 27-28 stycznia 2024 r
Niedziela 11 lutego 2024 r

Wydarzenia z okazji Dnia Społeczności w 2023 r

Jeśli grudniowy Dzień Społeczności Pokemon Go będzie zgodny z poprzednią tradycją, gracze mogą spodziewać się ponownego zobaczenia następujących Pokemonów: Chespin, Noibat, Slowpoke (oryginalny i Galarian), Togetic, Fennekin, Axew, Poliwag, Froakie, Grubbin, Timburr i Wooper (oryginalny i Galarian) Paldeana). Wszystkie te Pokemony były prezentowane podczas Dni Społeczności od stycznia do listopada tego roku i prawdopodobnie zobaczymy je w obu dniach. Podczas zeszłorocznego wydarzenia Pokemon pojawił się także w wydarzeniach Community Day Classic rozłożonych na oba dni.

Grudniowe Dni Społeczności w poprzednich latach dały graczom nową szansę na częstsze odnajdywanie tych Pokemonów na wolności, ze zwiększoną szansą na zdobycie Błyszczącego. Niektórzy gracze wyrazili frustrację z powodu grudniowych wydarzeń, woleli, aby pojawił się nowy Pokemon. Jednakże dla tych, którzy przegapili wydarzenie z okazji Dnia Społeczności, jest to świetna okazja na zdobycie ominiętego Pokemona!

Kolejny sezon Pokemon Go

Obecny sezon Pokemon Go w dużej mierze skupił się na Pokemonach, które zadebiutowały w regionie Paldea. Decyzja o wyróżnieniu Pokemonów, które po raz pierwszy pojawiły się w Scarlet and Violet, była nieco zaskakująca, biorąc pod uwagę, że wciąż brakuje wielu Pokemonów z poprzednich pokoleń. Warto zauważyć, że zdecydowana większość Pokemonów, które pojawiły się w Sword and Shield, pozostaje niedostępna w Pokemon Go. Możliwe, że zostanie to naprawione w następnym sezonie lub Niantic ponownie skupi się na Pokemonach Paldea. W tej chwili po prostu nie można tego wiedzieć, ale ponieważ listopad szybko dobiega końca, wszystkie szczegóły powinniśmy poznać w nadchodzących tygodniach!

Nie możecie się doczekać kolejnego sezonu Pokemon Go? Co sądzisz o nowym temacie? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami bezpośrednio na Twitterze w @Marcdachamp lub na Instagramie w @Dachampgaming!

Źródło: komiks.com