Jak złapać Ducklett Shiny w Pokemon GO – kompletny przewodnik

Szczególnie ekscytującym nowym dodatkiem do Pokemon GO jest pojawienie się nowego, błyszczącego Pokemona, na który można polować. Dzięki wydarzeniu Aquatic Paradise mamy okazję zobaczyć pierwszego Shiny Ducklett. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby go złapać.

Shiny Ducklett w Pokemon GO

Tak, od wydarzenia Aquatic Paradise, które odbyło się 6 lipca 2024 r., Shiny Ducklett jest dostępny w Pokemon GO. Błyszczący Ducklett wyróżnia się różowymi i fioletowymi kolorami, dzięki czemu można go łatwo odróżnić od zwykłej niebieskiej wersji. Jej rozwinięta forma, Swanna, powinna być również dostępna w wersji Błyszczącej, jeśli ewoluujesz swojego Shiny Ducklett, chociaż Niantic nie wspomniało o tym w oficjalnym ogłoszeniu. Jednakże Błyszczące formy ewolucyjne zwykle pojawiają się w tym samym czasie co Pokémon podstawowy.

Jak złapać Shiny Ducklett w Pokemon GO

Jak w przypadku każdego Błyszczącego, złapanie Błyszczącej Kaczki zależy głównie od przypadku. Jednak im więcej Kaczorów spotkasz, tym większe prawdopodobieństwo, że zauważysz błyszczącą wersję. Największą szansę na znalezienie Błyszczącej Kaczki będziesz miał podczas Dzikich Spotkań. Ducklett nie wykluwa się obecnie z jajek ani nie jest generalnie bossem rajdowym, więc złapanie go na wolności to główny sposób na spotkanie tego uroczego Pokémona-kaczki.

Wielu trenerów donosi, że Pokémony typu wodnego, takie jak Ducklett, pojawiają się częściej w pobliżu zbiorników wodnych. Jeśli masz w pobliżu wodę, spędzenie czasu na spacerze wokół jeziora lub rzeki może zwiększyć Twoje szanse na znalezienie Błyszczącej Kaczki. Pamiętaj, aby używać Kadzidełka Codziennej Przygody i Kadzidła Klasycznego, gdy jesteś w ruchu, ponieważ zwiększy to liczbę spawnów i twoje szanse na spotkanie Duckletta.

Kolejną wskazówką dotyczącą zdobycia Błyszczącej Kaczki jest gra na imprezach, podczas których pojawia się ona częściej na wolności. Na przykład Ducklett będzie częściej pojawiał się na wolności podczas swojego debiutanckiego wydarzenia Shiny, Aquatic Paradise, od 6 do 9 lipca 2024 r. Ponieważ Ducklett pojawia się częściej, będziesz mógł złapać ich więcej i zwiększyć swoje szanse na znalezienie Błyszczący.

Zwiększ swoje szanse dzięki płatnemu wyszukiwaniu na czas w Aquatic Paradise

Oprócz najazdów i jaj wylęgowych, główną alternatywą dla łapania dzikich Pokémonów są spotkania z nagrodami za badania. Podczas debiutanckiego wydarzenia Shiny Ducklett, przez ograniczony czas dostępna będzie kolejna szansa na spotkanie większej liczby Ducklettów w Pokemon GO poprzez płatną, czasową ścieżkę badawczą.

Jeśli zdecydujesz się na płatne, czasowe wyszukiwanie Aquatic Paradise, będziesz mieć dostęp do specjalnego wyszukiwania, które poprowadzi Cię do spotkań z Ducklettem. Chociaż Błyszcząca Kaczka nie jest bardziej prawdopodobna podczas spotkań z nagrodą, te spotkania zagwarantują kilka dodatkowych szans na znalezienie Błyszczącej. Otrzymasz także Lucky Eggs i mnóstwo cukierków Ducklett, co czyni tę ofertę świetną.

Płatne czasowe wyszukiwanie Aquatic Paradise kosztuje 1,99 USD lub lokalną równowartość i będzie dostępne w dniach 6–9 lipca. Wszystkie zadania muszą zostać wykonane przed zakończeniem wydarzenia.

To wydarzenie jest obecnie jedynym znanym nam wydarzeniem oferującym spotkania z Ducklettem, ale zawsze warto sprawdzić nagrody badawcze dotyczące przyszłych wydarzeń. Nigdy nie wiesz, kiedy Ducklett może pojawić się jako nagroda za spotkanie, co daje ci większe szanse na upolowanie go w błyszczącej wersji.

Kiedy Shiny Ducklett żyje na wolności, fani pierzastych Pokémonów mają kolejny okaz do złapania. Powodzenia, trenerzy!

Źródło: www.escapistmagazine.com