Jak działa wymiana prezentów na trasie Mateo w Pokémon Go

Nowy sposób gry w Pokémon Go dzięki wymianie prezentów

Trasy to jedna z największych nowych funkcji w Pokémon Go i Niantic chce, aby stały się one niezbędnym elementem codziennej rozgrywki swoich graczy. Kolejnym krokiem w ewolucji tej mechaniki jest dodanie NPC o imieniu Mateo, który zorganizuje wymianę prezentów dla każdego gracza, który go spotka.

Wymiana prezentów to nowa mechanika, która zostanie dodana do Tras specjalnie 5 grudnia, aby uczcić pierwsze pojawienie się Mateo podczas wydarzenia Podążaj trasami. Podobnie jak sam nowy NPC, Niantic wykorzystuje to do promowania tras wśród graczy, dodając możliwość zbierania i wymiany pocztówek i prezentów „z całego świata”.

Kim jest Mateo i jak działa wymiana prezentów w Pokémon Go?

Mateo jest opisywany jako „naukowiec, który uwielbia podróżować”, a jego hobby to „zbieranie i wymiana pocztówek oraz prezentów z całego świata”. Eksplorując Trasę, gracze mają szansę spotkać Mateo na końcu, tuż przed wyjściem. Powinien pojawić się w prawdziwym świecie jako interaktywny NPC, podobnie jak Rakietowy Grunt, i da ci dostęp do Giełdy Prezentów, która funkcjonuje jako platforma do zostawiania prezentów dla innych graczy.

Według Niantic oto pełny przegląd działania tej funkcji. Mateo może czekać na graczy na końcu trasy ze zdobytymi prezentami. Prezenty te będą pochodzić od graczy z całego świata, którzy już wcześniej handlowali z Mateo. Rozmawiając z Mateo, możesz wybrać, które prezenty chcesz wymienić ze Szlaku.

Nie jest jasne, czy oznacza to, że musisz zostawić prezent, który otrzymałeś podczas podróży Drogą, czy też możesz zostawić jakiś prezent Mateo. Możesz dodać naklejkę do swojego prezentu przed wybraniem go do wykorzystania i nie zapomnij dodać pocztówki otrzymanej w ramach wykorzystanego prezentu do swojego albumu pocztówek. Z wymiany prezentów Mateo można skorzystać tylko raz dziennie.

Ta funkcja to dla Niantic ciekawy sposób na poszerzenie oferty tras, dodając jednocześnie graczom z całego świata nowy sposób wymiany prezentów bez konieczności dodawania kogoś do znajomych. Fakt, że jest to również dobry sposób na otrzymywanie pocztówek z różnych części świata, świetnie pomaga także w łapaniu różnych form Vivillion.

Więcej szczegółów na temat Wymiany Prezentów i sposobu wykorzystania Mateo w nadchodzących aktualizacjach Pokémon Go zostanie udostępnionych wkrótce, a także więcej szczegółów na temat działania tej mechaniki.

Źródło: www.bing.com