Gracze Pokemon Go domagają się oczekiwanej funkcji interfejsu użytkownika

Fani Pokemon Go domagają się nowej funkcji interfejsu użytkownika

Fani Pokemon Go domagali się nowej funkcji interfejsu użytkownika otaczającej system CP gry, który powoli debiutował. Dotyczy to szczególnie wskaźnika poziomu Pokémona, który wielu graczy uważa za niepraktyczny.

System CP w Pokemon Go

Gra mobilna Pokemon Go czerpie w dużej mierze z gier z głównej serii, jednocześnie wprowadzając różne mechaniki, które czynią ją wyjątkową. Jedną z takich mechanik jest system CP, czyli Moc Kompanii, która jest liczbą mającą na celu łatwe wskazanie siły danego Pokémona, w oparciu o takie czynniki jak IV, ogólny poziom i statystyki.

Jednakże niektórzy fani uważają, że użyteczna aktualizacja interfejsu użytkownika dotycząca systemu CP jest „bardzo oczekiwana” i znacznie ułatwiłaby obserwowanie ogólnego postępu Pokémona.

Prośba od fanów Pokemon Go

Wpis na subreddicie TheSilphRoad wywołał dyskusję w społeczności za pomocą wątku zatytułowanego „Segmentowany pasek mocy jest spóźniony”. Twórca postu wyjaśnił, że podzielenie paska mocy na 10 segmentów mogłoby znacznie ułatwić ocenę poziomu Pokémona, bez ujawniania dokładnego poziomu.

Wielu fanów zgadza się, że jakaś forma wskazania poziomu byłaby bardzo przydatna, sugerując jednocześnie, że prosty widoczny wskaźnik poziomu byłby znacznie lepszy.

Biorąc pod uwagę, ile kluczowych czynników zależy od podstawowego „poziomu” Pokémona, z pewnością przydatne byłoby sprawdzenie, na czym stoją niektóre potwory Pokemon Go po prostej zmianie interfejsu użytkownika.

Źródło: www.dexerto.com