Gracze niezadowoleni ze zmian na arenach Pokémon GO

Gracze Pokémon Go niezadowoleni z nowego projektu Raid Battles firmy Niantic

Zmiana zaproponowana przez Niantic mająca na celu podwojenie liczby Raid Battles w grze Pokémon Go denerwuje obecnie graczy. Modyfikacja będzie testowana w najbliższym czasie, jednak na razie graczom zupełnie się ona nie podoba.

Proponowana modyfikacja Raid Battles

Konkretnie, Niantic chce podwoić liczbę raidów dostępnych na siłownię. Dałoby to graczom większy i bardziej zróżnicowany wybór bitew rajdowych dla każdej siłowni, zwiększając szanse na znalezienie tego, czego szukają.

W ten sposób chcą uatrakcyjnić raidy na siłowniach. Rzeczywiście, bitwy rajdowe są jedną z najmocniejszych stron Pokémon GO, jeśli chodzi o PvE, ponieważ mogą dać ci Legendarne i Mityczne Pokémony, a także inne wyjątkowe nagrody.

Prawdziwy problem według graczy

Pomimo podwojenia liczby dostępnych raidów, propozycja Niantic nie przypadła do gustu wielu graczom. Rzeczywiście wielu z nich jest wściekłych, że Niantic nie rozwiązało „prawdziwego problemu”.

Problem ten dotyczy Remote Raidów, a konkretnie redukcji wprowadzonej w marcu 2023 roku. Remote Raidy pozwalają graczom na zdalne uczestnictwo w raidach, czyniąc te walki bardziej dostępnymi. Jednak ta funkcja może również zostać nadużyta i prowadzić do „niezdrowego zachowania”, co skłoniło Niantic do ograniczenia liczby zdalnych nalotów dziennie. Wzrosła także cena Remote Raid Pass niezbędnego do wzięcia udziału.

Wątpliwości co do atrakcyjności nowych bitew rajdowych

Wielu graczy Pokémon GO uważa ograniczenia związane z rajdami dystansowymi za początkowy problem i twierdzi, że dodanie dodatkowych rajdów na siłownię tego nie zmieni. Pozostają też wątpliwości, czy zmiana zachęci graczy do gromadzenia się na siłowniach na Raidy, jak ma nadzieję Niantic.

Wygląda na to, że gracze Pokémon GO woleliby ulepszenie rajdów dystansowych niż to, co jest obecnie na stole, ale szanse na to, że im się uda, wydają się niewielkie. Niantic wypowiadało się już kilkakrotnie za ograniczeniem zdalnych nalotów, a biorąc pod uwagę, że od tego czasu nic się nie zmieniło, jest mało prawdopodobne, aby miało to nastąpić w najbliższej przyszłości.

Źródło: www.taylordailypress.net