Gracz Pokemon Go OG odchodzi z powodu „irytujących” płatnych treści

Wydarzenia Pokémon Go na rok 2024

Pokémon Go ma wiele wydarzeń zaplanowanych na rok 2024, ale gracz, który zaczął grać w 2016 roku, zdecydował się opuścić grę, która już mu nie sprawia przyjemności.

W 2023 roku Pokémon Go miał pewne problemy po tym, jak twórcy zdecydowali się ograniczyć liczbę zdalnych przepustek rajdowych, elementu, który zmienił sposób, w jaki wiele osób grało w grę podczas pandemii i po niej. Jednak dzięki nowym dodatkom do Pokédexu i licznym specjalnym wydarzeniom w sezonie Ponadczasowych Podróży wielu graczy nadal cieszy się grą mobilną, nawet jeśli niektórzy mają wątpliwości.

Chociaż Niantic ogłosiło wiele wydarzeń na nadchodzące tygodnie, wszystkie te wydarzenia obejmują również płatne aktywności, które zdaniem graczy nie są warte nagród.

Frustracja niektórych graczy

Gracz, który łapie Pokémony od 2016 roku, niedawno zrezygnował z tej gry, a jego historia wywołała dyskusję wśród innych graczy. Wyraził swoje niezadowolenie z powodu inflacji Pokécoinów, wykorzystania botów przez Pokémony i prezentów kosztujących 70 dolarów. To spowodowało, że porzucił eksperyment.

Niektórzy sugerowali, że można cieszyć się grą bez wydawania pieniędzy: „Nie bronię tutaj Niantic, bo ta firma jest do niczego, ale DOSŁONIE nie trzeba kupować biletów, wydawać pieniędzy na inkubatory (jajka i tak są do bani) lub za przepustki rajdowe. Po prostu zignoruj ​​sklep i użyj pokegenie do zorganizowania napadu, jeśli nie masz z kim się spotkać. »

Inni gracze, którzy opuścili grę i niedawno powrócili, mają odmienne zdanie. Jeden z nich powiedział: „Dużo podróżuję służbowo, więc łatwo jest mi zdobyć wiele różnych Pokéstopów i nowych aren; pomaga mi zabić czas. ”, a inny dodał: „Naprawdę wydaje się, że jedynym sposobem na czerpanie przyjemności z gry jest posiadanie takiej mentalności”. Gram tylko podczas dojazdów do pracy, z wyjątkiem dnia społeczności lub ważnego wydarzenia. »

Paywalle w grach

Jednak inni gracze zwrócili uwagę, że Pokémon Go wydaje się dodawać paywalle przy każdym nowym wydarzeniu: „Po pierwsze, usunęli legendarne Pokémony z cotygodniowych nagród za zadania. Następnie zaczęli umieszczać wyszukiwania czasowe za paywallami. Teraz sprawili, że najazdy są tak trudne dla nowych Pokémonów. Ja też mam zamiar zakończyć grę. Tryb darmowy po prostu nie jest już zabawny. »

Na koniec inny gracz dodał: „Myślę, że duża część frustracji związanej z grą musi wynikać z psychologicznego poczucia, że ​​„muszę” zrobić/mieć pewne rzeczy. Strach, że coś ominiemy i tak dalej. Ale szczerze mówiąc, gra wydaje mi się bardzo swobodna, jest dość luźna i otwarta. Wiele zależy od tego, co z tym zrobisz. Ja ze swojej strony czasami otwieram grę od niechcenia i bardzo mnie to cieszy. »

Niezależnie od tego, czy podoba Ci się obecny stan gier w rzeczywistości rozszerzonej, czy nie, oto jak zdobyć Drampę w Pokémon Go i wszystko, co musisz wiedzieć o wydarzeniu Droga do Sinnoh w Pokémon Go.

Źródło: www.charlieintel.com