Genesect, potężny Pokémon w Pokémon GO: wyjaśnienia.

Grasz w Pokémon Go i zastanawiasz się, czy Genesect naprawdę jest tego wart? Mamy wszystkie szczegóły dotyczące tego mitycznego stworzenia Insekta i Stali.

Genesect w Pokémon Go

Genesect jest potężnym wojownikiem w Pokémon Go, ale będąc typem Robaczym i Stalowym, jest bardzo podatny na ataki typu Ognistego. Trenerzy uważają, że Genesect jest lepszy od Scizora, ale nie będzie w stanie przewyższyć faworytów takich jak Metagross. Niektórzy trenerzy uważają Genesect za „akceptowalny” lub „niszowy” wybór dla Wielkiej Ligi, ale generalnie zostanie on przyćmiony przez meta Pokémony.

Potencjał Genesecta

Genesect pojawił się po raz pierwszy w piątej generacji Pokémonów i jest typem Robaczym i Stalowym. Czasami pojawia się w rajdach Pokémon Go. Obecnie możesz spotkać to wyjątkowe stworzenie do 23 września jako boss raidowy poziomu 5.

Jeśli nigdy nie walczyłeś z Genesectem lub niewiele o nim wiesz, możesz zastanawiać się, czy warto go łapać. Jak wszystkie inne stworzenia, Genesect ma swoje wady i zalety, ale uważamy, że warto go uchwycić.

Siła Genesecta

Według trenerów na Reddicie Genesect jest „całkiem niezłym napastnikiem typu Bug”. Nie jest najsilniejszy w swojej klasie, ale niektórzy uważają, że Genesect to „jeden z najlepszych Pokémonów typu Robaczego”, jakiego możesz mieć w swojej drużynie. Poza tym wygląda lepiej niż Scizor.

Genesect ma swoją specyfikę, ponieważ ma atak typu Stal i Owad. Ma więc ten sam typ robaka i porusza się co Scizor, ale ma większą nośność stali.

Słabość Genesecta

Niestety, główną słabością Genesecta jest to, że jest typu Stalowego i Robaczego, co czyni go podatnym na ataki typu Ognistego. Dlatego też otrzyma podwójne obrażenia, jeśli zmierzy się z Pokémonami typu Ognistego, takimi jak Charizard lub Moltres.

Stanowi to jedyną słabość Genesect. Na szczęście możesz użyć go przeciwko innym typom Pokémonów, jeśli chcesz, ale bitwy PvP mogą być zabójcze, jeśli twój przeciwnik ma w swojej drużynie Pokémona typu Ognistego.

Najlepsze kombinacje ruchów dla Genesect

W zależności od rodzaju Genesecta, z którym spotykasz się podczas najazdu, może on mieć dostęp do jednego z pięciu zestawów ruchów, każdy zmieniający typ swojej charakterystycznej zdolności, Techno Blast, i dodający inną zdolność. Genesect może pojawić się z ruchami typu Ognia, Lodu, Wody, Elektrycznego lub Normalnego.

Jest to cecha, którą należy wziąć pod uwagę, decydując się na schwytanie Genesecta. Uważamy, że ze względu na podstawowy zestaw ruchów najlepszymi atakami w walce PvE i PvP są Fury Cutter, Steel Claw, Giga Impact, Bombmagnet i Crossbane.

Jak złapać Genesecta w Pokémon Go

Jak wspomniano wcześniej, Genesecta możesz spotkać podczas rajdu na poziomie 5 w Pokémon Go. Mityczny Pokémon jest obecnie typu Ognistego i posiada naładowany atak Miotacza Płomieni. Najazdy to obecnie jedyny sposób na zdobycie Genesecta, więc sprowadź potężnych wojowników, takich jak Blaziken i Reshiram, aby go pokonać i zdobyć. Genesect ma jedną zasadniczą słabość, ale jeśli mądrze z niej skorzystasz, będziesz mógł wykorzystać tego Pokémona podczas różnych bitew w mobilnej grze rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: www.distractify.com