Dowiedz się, kim jest Mateo i jaka jest jego rola w Pokémon Go

W Pokémon Go pojawia się nowa postać: kim jest Mateo?

Pokémon Go wita nową postać o imieniu Mateo, która wzbogaca wrażenia z gry dla graczy. Jest to postać niezależna (NPC) obecna podczas nowego wydarzenia „Wzdłuż Tras”, które odbędzie się w dniach 5–8 grudnia. Ale czym dokładnie jest ten nowy dodatek do Pokémon Go?

Spotkanie Mateo w Pokémon Go

Mateo to NPC typu Góral, stworzony specjalnie dla Pokémon Go i jest jedną z dziewięciu nazwanych postaci wprowadzonych po raz pierwszy w grze mobilnej. Według Niantic, firmy odpowiedzialnej za Pokémon Go, Mateo jest „naukowcem, który uwielbia podróżować”. Chociaż po raz pierwszy pojawił się na grafice promocyjnej z okazji szóstej rocznicy Pokémon Go w lipcu 2022 r., następnie zniknął, dopóki Niantic nie wspomniała o nim ponownie w ogłoszeniu wydarzenia „Along the Routes”. Jego charakterystycznym dodatkiem jest uroczy Foongus na ramieniu i kapelusz pokryty miarką, w hołdzie dla jego roli w Trasach w grze.

W przeciwieństwie do postaci takich jak profesor Willow czy liderzy zespołów, którzy wchodzą w interakcję z graczami na wiele sposobów, Mateo odgrywa wyraźną rolę od czasu swojego wprowadzenia 5 grudnia.

Jaka jest rola Mateo w Pokémon Go?

Główną funkcją Mateo jest Wymiana Prezentów, mechanika umożliwiająca graczom wymianę prezentów znalezionych podczas podróży Trasami. Gracze mogą wchodzić w interakcję z Mateo, wypełniając trasy w Pokémon Go, uzyskując dostęp do Wymiany Prezentów. Zostawią u Mateo prezenty, które następnie będą mogli wymienić na innych, z możliwością dołączenia niepowtarzalnej pocztówki, jeśli sobie tego życzą.

Gdzie znaleźć Mateo w Pokémon Go?

Po wprowadzeniu Mateo pojawi się losowo wszystkim graczom na końcu trasy. Jego obecność nie jest gwarantowana, ale będzie dostępny od 5 grudnia dla wszystkich graczy aktywnych na Trasach w Pokémon Go. Dodatkowe szczegóły dotyczące badań Mateo i jego przyszłej roli w zawartości Pokémon Go zostaną przekazane w późniejszym terminie.

Źródło: www.bing.com