Debata na temat IV mitycznych Pokémonów z Pokémon GO: w kierunku wypłaty, aby wygrać?

Gracze debatują nad zwiększeniem minimalnych IV Mitycznych Pokémonów uzyskanych w wyniku Specjalnych Badań w Pokemon GO w celu poprawy statystyk i siły bojowej.

IV w Pokemon GO: debata graczy

Wielu graczy Pokemon GO debatuje nad potencjalną poprawą wydarzeń związanych z dodaniem Pokemonów uzyskanych w drodze Badań Specjalnych. Chociaż te Pokémony mają już nieco powyżej średniej IV piętra, gracze Pokemon GO, którzy dostaną błyszczącego Mitycznego Pokémona o tych standardowych wartościach, czują się tak sfrustrowani, jakby w ogóle nie zdobyli Pokémona.

IV w Pokemon GO odpowiadają Indywidualnym Wartościom i są liczbami z zakresu od 0 do 15, które definiują statystyki Pokemona. Wartości te są podzielone pomiędzy Atak, Obronę i HP i określają postęp siły Pokémona podczas jego ewolucji. Im wyższa wartość IV, tym większe statystyki i siła bojowa Pokémona, gdy jest on wzmocniony Stardustem i Cukierkami. Debata jest taka, że ​​gracze narzekają, że płacą i otrzymują przeciętnego Mitycznego Pokémona zamiast doskonałego lub prawie idealnego Pokémona, podczas gdy uważają, że powinno być inaczej.

Debaty i obawy dotyczące Mitycznych Pokémonów IV

Debata rozpoczęła się na Reddicie, gdy użytkownik CombProfessional434 wyraził frustrację po zapłaceniu za błyszczącego Pokémona i przejściu całego procesu, aby go zdobyć, w wyniku czego ostatecznie otrzymał „złego Pokémona IV”. Zalecają zwiększenie IV poziomu Mitycznych Pokémonów uzyskanych w drodze Specjalnych Badań, które obecnie gwarantują, że przynajmniej każdy Mityczny Pokémon ma wartość IV wynoszącą 10. Inni dołączyli do dyskusji, proponując alternatywy, takie jak ustanowienie mechanizmu treningu IV. Z drugiej strony niektórzy gracze twierdzili, że takie funkcje jedynie wyrównają i zapewnią, że skład każdego trenera będzie składał się z Pokémonów z doskonałymi IV, co pozbawi energii proces ich wielokrotnego chwytania.

Niektórzy gracze zwracają uwagę na niebezpieczną pułapkę, jeśli twórca Pokemon GO, Niantic, zdecyduje się wziąć pod uwagę opinie tych graczy i zagwarantować wysoki IV poziom dla Pokemonów uzyskanych w drodze Badań Specjalnych. Płacenie za więcej korzyści w grze może prowadzić do niegodziwych praktyk typu „pay-to-win”. Chociaż niektóre badania są bezpłatne, w Pokemon GO dostępne są specjalne płatne badania, które kupuje tylko ułamek graczy. Jeśli Niantic wypuści aktualizację gwarantującą wysokie IV dla Mitycznych Pokémonów znalezionych w Specjalnych Badaniach, może to zostać odebrane jako agresywna praktyka monetyzacji, która faworyzuje tych, którzy chcą wydać w grze prawdziwe pieniądze.

Źródło: www.bing.com