Chansey jest liderem najbardziej rozczarowującego dnia społeczności Pokémon Go od lat

Skład Pokémon Go na lutowy Dzień Społeczności Pokémon Go

Chansey będzie Pokémonem prezentowanym podczas trzeciego Dnia Społeczności w roku w Pokémon Go, jednak duża część graczy nie jest entuzjastycznie nastawiona do wyboru tego Pokémona.

Kiedy w grudniu przypadkowo wyciekł pierwotny harmonogram Dnia Społeczności Pokémon Go na rok 2024, gracze byli rozczarowani włączeniem Chansey. Niektórzy obawiali się, że nacisk na Pokémony typu Normalnego może zaszkodzić pewnym aspektom gry.

Kontrowersje wokół Chansey

Społeczność graczy nazwała ten Dzień Społeczności „kiepskim” i „opcjonalnym”, chyba że chcesz złapać Happiny lub chcesz Chansey Shiny. Zwykli gracze nadal będą cieszyć się tym wydarzeniem i jego korzyściami bez większych skarg, ale prawdziwy podział nastąpi wraz z miejscem Chansey w ogólnej meta Pokémon.

Chansey jest znany z ogromnych statystyk dotyczących zdrowia i specjalnej obrony w głównej grze, co czyni go fantastycznym czołgiem do wykorzystania w niektórych walkach, w których nie grozi ci atak fizyczny. W zmodyfikowanym systemie walki Pokémon Go sprawia to, że Chansey jest bestią przyjmującą ciosy i pozwala mu być najlepszą opcją do obrony siłowni przez dłuższy czas. Dlatego niektórzy gracze martwią się wpływem tego Dnia Społeczności na grę.

Nowe strategie

Dzięki łatwemu dostępowi do licznych Chansey i Cukierków jest prawdopodobne, że dobrze wyszkolone Chansey i Blissey pojawią się na Arenach i w różnych rankingach Go Battle League. Prawdopodobnie stanie się to problemem dla zwykłych graczy, którzy nie będą znosić konieczności ciągłej walki z Blisseyami, aby je osłabić. Jednak nie jest tak źle, jak siedem lat temu, kiedy można było zaopatrzyć siłownie w te Pokémony.

Gracze nie widzą żadnych korzyści dla Blissey w Go Battle League, a Dzika Szarża nie pomaga Blissey zbytnio poza niektórymi walkami. Zmniejszona obrona nie wpłynie znacząco na typ Normalny, ale nie jest tak dobra, jak krążące plotki o dostępie Blissey do potężniejszych ataków. Niektórzy gracze są tym zaniepokojeni.

Źródło: dotesports.com