8 istotnych ulepszeń dla Pokemon GO

Gracze Pokémon GO skorzystaliby na możliwości odrzucania jaj, aby zwolnić miejsce w swoim ekwipunku i zrobić miejsce na konkretne jaja, które chcą zdobyć. Byliby także wdzięczni za wyższe oceny podczas spotykania Pokémonów, zwłaszcza tych, które są trudne do złapania, mają unikalne rozmiary lub są chromatyczne, ponieważ może to zniechęcać do wydawania zasobów na Pokémony o niskich statystykach. Powinny istnieć alternatywne metody zdobywania PokéCoins przez graczy, takie jak PvP, wygrywanie raidów lub wyrzucanie Pokémonów z Siłowni, ponieważ obecny limit 50 PokéCoins dziennie może być frustrujący i ograniczać możliwości zdobywania waluty w grze.

Wprowadzenie: Pokémon GO to niezwykle popularna gra, ale nadszedł czas, aby wprowadzić zmiany w rozgrywce i jakości życia. Aktualizacje rozgrywki mogą ułatwić życie graczom free-to-play. Chociaż gra w Pokémon GO jest już darmowa, funkcje gry często wymagają użycia waluty w grze, aby zwiększyć przestrzeń do przechowywania przedmiotów lub Pokémonów.

I. Możliwość pozbycia się jaj

Gracze Pokémon GO mogą zdobywać i wykluwać jaja Pokémonów. Jednak w przeciwieństwie do głównych gier, Pokémon nie może się rozmnażać w Pokémon GO. Jajka zdobywa się obracając dyski w PokéStopach lub Arenach. Jaja na dystansach 2 km, 5 km i 10 km można zdobyć na Przystankach/Arenach, ale jaja na dystansach 7 km i 12 km są dostępne wyłącznie dla Liderów Prezentów i Zespołów Rakietowych GO. Niestety, gracze mogą trzymać jednocześnie tylko 9 jaj i nie mogą przekazywać niechcianych jaj profesorowi Willow. Muszą więc wykluć istniejące jaja, aby móc zdobyć nowe. Wygodniejsza dla graczy byłaby możliwość „przeniesienia” jajek Profesorowi.

II. Wyższa ocena spotkań Pokémonów

Pokémony często pojawiają się na mapie w większości obszarów, co oznacza, że ​​zawsze jest coś do złapania. Gdy gracz złapie Pokemona, może sprawdzić jego Indywidualne Wartości (IV) wybierając „Ocenę”. Jednak wydawanie 10 Poké Balli na złapanie Pokémona z wysokim CP może być rozczarowujące, aby dowiedzieć się, że ma on niskie IV. Dodatkowo, jeśli graczom uda się znaleźć Pokémona chromatycznego lub jednego rozmiaru, mogą być rozczarowani widząc, że ich statystyki również są słabe. Byłoby zatem pożądane, aby Pokemony trudne do złapania, uniwersalne lub chromatyczne miały lepsze statystyki.

III. Możliwość wymiany przedmiotów

Przedmioty można zdobyć jako prezenty, wykonując zadania badawcze lub kręcąc Arenami/PokéStopami. Jednakże, podobnie jak w przypadku przechowywania Pokémonów, gracze mogą również wypełnić swoją torbę przedmiotami. Niestety, w grze nie można sprzedawać przedmiotów w zamian za PokéCoiny lub Cukierki, więc gracze muszą po prostu odrzucić przedmioty, których nie potrzebują. Ciekawie byłoby móc wymienić te bezużyteczne przedmioty na Stardust po niskim kursie lub nawet na PokéCoiny, chociaż wydaje się to mało prawdopodobne.

IV. Zwiększanie przestrzeni do przechowywania w zależności od poziomu

Obecnie przestrzeń do przechowywania Pokémonów i przedmiotów graczy nie zwiększa się wraz ze wzrostem ich poziomu trenera. Jest prawdopodobne, że robi się to celowo, aby zachęcić graczy do wydania prawdziwych pieniędzy na zakup PokéCoins. Jednakże ta metoda jest nieuczciwa wobec graczy mieszkających na obszarach wiejskich, gdzie jest mniej Siłowni, w których można umieścić swoje Pokémony. Byłoby sprawiedliwiej, gdyby przestrzeń magazynowa zwiększała się automatycznie na niektórych poziomach trenera, niezależnie od PokéCoinów.

V. Większa różnorodność Poké Balli

Obecnie jedynymi Poké Ballami dostępnymi do łapania Pokémonów są Regularne Poké Balle, Super Balle, Hyper Balle i Master Balle. Jednakże Super Balls i Hyper Balls nie są dostępne od początku gry i ich zdobycie wymaga określonego poziomu trenera. Wprowadzenie różnych typów Poké Balli ułatwiłoby łapanie trudniejszych do złapania Pokémonów i umożliwiłoby graczom wybór estetyki używanych Poké Balli.

VI. Double Candy przy transferze wyewoluowanego Pokémona

Kiedy gracz przekazuje Pokémona Profesorowi Willow, otrzymuje cukierek odpowiadający temu Pokémonowi. Jednak nawet wyewoluowane Pokémony tego samego rozmiaru lub dopasowanego kolorem dają tylko jeden cukierek. Cukierki Pokémon są niezbędne do ulepszania, uczenia się nowych umiejętności, ewolucji i oczyszczania Pokémonów Cienia. Byłoby sprawiedliwiej, gdyby liczba cukierków uzyskanych podczas transferu była zależna od poziomu ewolucji Pokémona.

Wniosek: Pokémon GO to popularna gra, ale można wprowadzić zmiany, aby poprawić wrażenia z gry i jakość życia graczy. Wprowadzając te ulepszenia, Niantic może uczynić grę jeszcze bardziej atrakcyjną dla graczy free-to-play i zapewnić bardziej zrównoważone wrażenia wszystkim graczom.

Źródło: gamerant.com