Związek dziewczyny z Limy z mężczyzną z Florydy rozpoczął się w grze wideo World of Warcraft – Mercer County Outlook

Bezpieczny powrót do zdrowia zaginionej nastolatki

5 stycznia 2024 r. Departament Policji w Limie opublikował komunikat prasowy, w którym poinformował, że młoda Makayla Buckner została odnaleziona cała po ucieczce z domu w Limie w stanie Ohio.

W czwartek 28 grudnia 2023 r. funkcjonariusze policji w Limie zostali wysłani pod adres Mandolin Dr., Lima, Ohio 45801 w związku ze zgłoszeniem ucieczki. Po sporządzeniu wstępnego raportu szybko stało się jasne, że ta historia ma więcej wymiarów.

Intensywna praca śledcza

Śledczy, detektywi, agenci BCI i FBI z LPD pracowali niestrudzenie, aby podążać za tropami, przeprowadzając przesłuchania, kontrole w domach, przeglądając nagrania z monitoringu, sprawdzając rejestry połączeń telefonicznych i internetowych, próbując zlokalizować młodą Makaylę Buckner. Pracownikom śledczym LPD wraz z FBI udało się uzyskać informację, że zaginiona dziewczyna może przebywać z mężczyzną, którego poznała w Internecie, z hrabstwa Marion na Florydzie. Dzięki współpracy obejmującej wiele jurysdykcji organom ścigania na Florydzie udało się zlokalizować Thomasa Ebersole (31 l.) w jego domu w hrabstwie Marion. W rezydencji Thomasa odnaleziono zaginioną dziewczynę z Limy. Buckner został znaleziony zdrowy i nieuszkodzony. Ze względu na bezpieczeństwo została oddana pod opiekę lokalnych organów ścigania do czasu, gdy udało się zorganizować jej transport z powrotem do Limy.

Organy ścigania odkryły, że Thomas i Buckner nawiązali związek podczas gry w World of Warcraft, a następnie komunikacja została przeniesiona do aplikacji Discord. Thomas odbył 14-godzinną podróż do Limy, aby odebrać dziewczynę, a następnie odbył z nią 14-godzinną podróż z powrotem do hrabstwa Marion. Thomasowi grozi wielokrotne przestępstwo w stanie Floryda i oczekuje się, że dziewczynka wróci dzisiaj do Limy, aby ponownie połączyć się z rodziną.

Dzięki organom ścigania

Departament Policji w Limie jest wdzięczny wszystkim organom ścigania i funkcjonariuszom, którzy pomogli w bezpiecznym powrocie tej młodej dziewczyny.

Źródło: mercercountyoutlook.net