Zmarł Travis Day, projektant World of Warcraft i Diablo III


Branża gier wideo jest pełna niesamowitych talentów, tak było w przypadku Travisa Daya, niesamowitego projektanta gier wideo, który był powszechnie znany z udziału w World of Warcraft, Diablo IIIa ostatnio w darmowej grze RPG Nieustraszony.

Niestety, Travis zmarł w tym tygodniu w wieku 41 lat. Jego siostra Rachel Day ogłosiła smutne wieści na swoich portalach społecznościowych, nie opisując przyczyn śmierci, co miało zaskoczyć całą społeczność i współpracowników.

Osoba o niemierzalnym talencie

Kiedy Travis dołączył do Blizzarda, zajmował stanowisko przedstawiciela obsługi klienta. Następnie zajął się zapewnianiem jakości, a później został projektantem gier. Był zaangażowany w rozwój tak znaczących tytułów, jak: World of Warcraft oraz Diablo III.

Był także częścią zespołu, który pracował nad kilkoma rozszerzeniami do obu tytułów. Po 13 latach niesamowitej pracy Travis opuścił Blizzard w 2018 roku, aby zrobić nowy krok w swojej karierze jako członek studia Phoenix Labs. Tam pełnił funkcję starszego projektanta dla Nieustraszony darmowa gra RPG akcji, pierwotnie wydana w 2019 roku. Wiemy również, że przez pewien czas pracował w Lightspeed LA, studiu należącym do Tencent, w którym przebywał przez rok.

Kilku kolegów i pracowników ze wszystkich pracowni, w których pracował, pożegnało się z twórcą i złożyło kondolencje jego rodzinie.

„Jestem bardzo zasmucony śmiercią mojego przyjaciela Travisa. Pracowaliśmy razem nad Wow przez wiele lat, a on był jedną z tych osób, które sprawiały, że czułam się głupio, będąc przy nim ”. powiedział jeden z jego przyjaciół z Blizzarda.

„Moje kondolencje. Niedawno obejrzałem jeden z filmów szkoleniowych Travisa na temat projektowania z jego czasów w Diablo. Chociaż nie ma go już z nami, jego wiedza będzie nadal uczyć i inspirować ludzi.” napisał Adam Jackson, twórca pracujący nad Diablo IV.

To naprawdę wielka strata dla branży, jednak jesteśmy pewni, że jego wkład będzie trwał wiecznie we wszystkich tytułach, w których pracował. Tutaj w Level Up życzymy mu spokoju w jego ostatecznym miejscu spoczynku.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=62f9fd2984554cc998ccd1176a72a1e8&url=https%3A%2F%2Fwww.levelup.com%2Fen%2Fnews%2F693536%2FTravis-Day-designer-of-World-of-Warcraft-and-Diablo-III-passes-away&c=8396984776919647985&mkt=fr-fr