Wymagana jest teraz subskrypcja tokenów WoW

World of Warcraft: gracze będą wkrótce musieli wykupić subskrypcję, aby móc dalej korzystać z żetonów WoW

Zmiana dotycząca Tokenów WoW

Jeśli jesteś graczem World of Warcraft i korzystasz z WoW Tokens, aby zyskać czas na grę bez wydawania prawdziwych pieniędzy na fantastyczną grę MMORPG, wkrótce będziesz musiał zakupić 30-dniową subskrypcję, aby móc nadal korzystać z tej funkcji. Deweloper Blizzard potwierdza, że ​​gracze, którzy od 2017 roku nie wydali prawdziwych pieniędzy na grę, nie będą mogli kupić tokenów WoW w Domu Aukcyjnym ani w sklepie w grze, dopóki nie dokonają skutecznego zakupu.

Wprowadzenie żetonów WoW

WoW Token został wprowadzony do World of Warcraft w 2015 roku jako odpowiedź Blizzarda na handel złotem w świecie rzeczywistym przez osoby trzecie. W skrócie, gracz może kupić token WoW (lub kilka) za prawdziwe pieniądze (w cenie 20 $/17 €), a następnie sprzedać go innemu za pośrednictwem Domu Aukcyjnego w grze za złoto. Kupujący może następnie wymienić token na 30 dni gry na grę MMORPG lub zamienić go na saldo Battle.net o wartości 15 USD/10 EUR, które można wykorzystać w sklepie Blizzard.

Jest to funkcja, która pozwala wielu graczom efektywnie grać w World of Warcraft za darmo, wymieniając złoto w grze na czas gry i przedłużając subskrypcję. Przy dostatecznie sumiennym zbieraniu teoretycznie można by nawet „kupić” dodatki, takie jak nadchodzące World of Warcraft The War Within, za walutę zarobioną w grze, a nawet wydać te zarobki na inne gry, takie jak Diablo 4 czy Call of Duty.

Problemy związane z tokenami WoW

To niestety otwiera drzwi dla kont botów, które mogą zbierać złoto, a następnie po prostu kupować czas gry w kółko, co pozwala im na ciągłe przedłużanie subskrypcji bez konieczności aktywnych zakupów. W rezultacie Blizzard dokonał zmiany, która oznacza, że ​​jeśli korzystasz z tej funkcji od jakiegoś czasu, wkrótce będziesz musiał wydać prawdziwe pieniądze.

„Starając się zachować integralność gry i zapewnić graczom lepszy rynek, wraz z aktualizacją World of Warcraft we wtorek, 21 listopada, włączymy następujące ograniczenia w tym regionie” – mówi menadżer społeczności WoW, Randy 'Kaivax Jordan, za pośrednictwem forów Blizzarda.

Po 21 listopada 2023 r. każdy gracz, który nie będzie mógł kupić WoW Token w grze, będzie musiał najpierw kupić i wykorzystać co najmniej 30 dni czasu w grze za prawdziwe pieniądze. Aby się zakwalifikować, można to zrobić na dowolnym koncie World of Warcraft na koncie Battle.net gracza. Nadal będziesz mógł używać posiadanych już żetonów WoW bez dokonywania zakupu, ale nie zniesie to ograniczeń dotyczących zakupu przyszłych tokenów za złoto.

Wpływ zmiany

Prośba o jednomiesięczną subskrypcję nie jest szczególnie wygórowaną prośbą, ale może oczywiście rozczarować wielu graczy, którzy kupują swój czas za złoto w grze ze względu na różne rzeczywiste okoliczności życiowe. Mamy nadzieję, że zmiana pomoże zmniejszyć liczbę aktywnych kont botów lub przynajmniej ułatwi Blizzardowi ich wykrywanie, ale to się okaże.

Jeśli jesteś gotowy na czas gry, upewnij się, że zainstalowałeś najlepsze dodatki do WoW, których będziesz potrzebować w 2023 roku. Mamy również naszą listę liderów WoW Dragonflight, jeśli chcesz wrócić do wiru rzeczy, zanim Worldsoul wyda Sagę i musisz zaktualizować się za pomocą meta.

Możesz także śledzić nas w Google News, gdzie znajdziesz codzienne wiadomości, recenzje i przewodniki dotyczące gier komputerowych.

Źródło: www.pcgamesn.com