Wyjaśnienie sagi Worldsoul w World of Warcraft: 3 rozszerzenia i podobne do Marvel Cinematic Universe

Blizzard ogłosił na BlizzConie 2023, że kolejne trzy rozszerzenia do World of Warcraft będą częścią większej narracji zatytułowanej The Worldsoul Saga. Aby dowiedzieć się więcej, IGN miał okazję porozmawiać z Holly Longdale, wiceprezes WoW i Johnem Hightem, wiceprezesem i dyrektorem generalnym Warcraft, aby zrozumieć, dlaczego zespół zdecydował się na stworzenie trzech rozszerzeń tej sagi i dlaczego będzie ona wyglądać jak trochę jak Marvel Cinematic Universe.

Duży ambitny projekt

Zaczęliśmy od omówienia decyzji o stworzeniu i ogłoszenia nie jednego, nie dwóch, ale trzech rozszerzeń do World of Warcraft. Okazuje się, że jest to połączenie 20. rocznicy powstania gry i świetnego pomysłu dyrektora kreatywnego Warcrafta, Chrisa Metzena, który niedawno dołączył do firmy.

„Szczerze mówiąc, kiedy wrócił do nas Chris Metzen, rozpoczęliśmy ten proces” – powiedział Longdale. „Zasadniczo była to rosnąca w nas pasja związana z 20. rocznicą i pomysł, że nadszedł czas, aby zmienić grę. Dokonuj odważnych zakładów. Poprowadźmy World of Warcraft w kierunku, którego być może nie wyobrażaliśmy sobie w przeszłości. »

A kiedy przedstawisz coś takiego komuś takiemu jak Chris Metzen i jego zespół, wrócą do nas z pomysłem, że Saga Worldsoul będzie niesamowitą, epicką historią i że nie zrobilibyśmy tego sprawiedliwie, gdybyśmy próbowali aby zmieścił się w jednym przedłużeniu. A potem rozmawialiśmy o dwóch rozszerzeniach i uznaliśmy, że to też nie wystarczy.

I tak, w bardzo dużym skrócie, The Worldsoul Saga stało się trzema dodatkami. Strategia ta ma także dodatkową zaletę dla graczy, ponieważ według Longdale znacznie skróci czas oczekiwania między dodatkami, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

WoWCU, czyli kinowe uniwersum World of Warcraft

Zatem otrzymamy wielką sagę, która będzie częścią większej historii. Kiedy to wszystko zostało zaprezentowane, naprawdę zaczęliśmy myśleć o Marvel Cinematic Universe i o tym, jak robi to samo ze swoimi historiami. Okazuje się, że nasze myślenie było dokładnie słuszne.

„Właściwie o tym rozmawialiśmy” – powiedział Hight, gdy omawialiśmy porównania do Marvel Cinematic Universe.

„Tak, rozmawialiśmy o tym” – odpowiedział Longdale.

„Jako punkt odniesienia, ponieważ dla nas ważne było ustalenie z naszymi graczami, że tak, poważnie podchodzimy do tej historii, mamy plan na tę historię i jesteśmy w nią zaangażowani” – powiedział Hight. „Jedną rzecz, którą chcę powiedzieć i którą wszyscy powinni wiedzieć, jest to, że możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. Nie musisz zaczynać od War Within. »

Jeśli z jakiegoś powodu przegapicie to w przyszłym roku, proszę, nie przegapcie tego. Ale jeśli to zrobisz, możesz zacząć od Midnight, a nawet dotrzeć do końca dzięki The Last Titan. Opowiadamy te historie jako osobne części, ale wszystkie są powiązane w jedną ogólną historię. Chcieliśmy, aby gracze wiedzieli, że jesteśmy zaangażowani. Zamierzamy to zrobić i bardzo chcielibyśmy, aby dołączyli do nas w tej przygodzie. »

„Ten zespół nigdy nie planował niczego z tak dużym wyprzedzeniem, więc wnosi to wiele szczegółów i niesamowitą pasję do tego, jak ożywiamy 20 lat World of Warcraft”. To prawdziwy hołd dla naszej przeszłości i początek nowego” – dodał Longdale. „W zespole panuje wrzawa, ponieważ wiemy, dokąd zmierzamy przez dłuższy czas, a możliwość zaangażowania się w to i stworzenia powiązań między, podobnie jak w przypadku Marvel Cinematic Universe, jest w zasadzie tym, co zamierzamy zbudować” . »

Trzy rozszerzenia The Worldsoul Saga

Rozszerzenie World of Warcraft The War Within ukaże się w 2024 roku, a następnie Midnight i The Last Titan. The War Within przeniesie graczy do podziemnych krain Azeroth, gdzie żyją Nerubianie i sprzymierzona rasa zwana Ziemskimi Krasnoludami. Zobaczymy także obiecany powrót ujednolicenia kont o nazwie War Bands, a także nowe lochy i raidy.

Midnight zabierze graczy do „Starego Świata” Quel’thalas, gdzie siły Pustki najechały i próbują zniszczyć Studnię Słońca w nadziei, że pogrążą świat w ciemności. Akcja Last Titan będzie rozgrywać się w regionie Northrend, dawnym polu bitwy Wrath of the Lich King. W najnowszym rozszerzeniu tytani powrócą do Azeroth, a gracze „odkryją rozległy spisek” dotyczący ich i ich zamiarów.

Więcej informacji można znaleźć w naszym podsumowaniu wszystkich najważniejszych zapowiedzi z BlizzConu 2023 oraz informacjach na temat dodania rozszerzenia Cataclysm do World of Warcraft: Classic.

Źródło: www.bing.com