WoW The War Within: wszystko, co musisz wiedzieć o kolejnym rozszerzeniu

World of Warcraft: Wewnętrzny konflikt

Niedawno ogłoszono nowy dodatek World of Warcraft: The Confused Within do długoletniej gry MMO firmy Blizzard, gdy Dragonflight dobiegnie końca. Tak naprawdę jest to pierwszy z trzech nowych dodatków ujawnionych do trylogii WoW: Worldsoul Saga, z kolejnymi odsłonami o nazwach Midnight i The Last Titan. To rozszerzenie zabierze nas pod powierzchnię Azeroth do krainy Khaz Algar, gdzie spotkamy Ziemian, rasę krasnoludów, a także mroczniejsze siły, takie jak Nerubianie.

Oczywiście nowe otoczenie to nie wszystko, co wiąże się z rozszerzeniem: pojawi się nowy limit poziomu, lochy i najazd do pokonania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, oto co wiemy o World of Warcraft: The Confused Within.

WoW: The Confused Within – data premiery

Nie ma potwierdzonej daty premiery WoW: The Confused Within, ale sądząc po małej notce na stronie przedsprzedażowej na oficjalnej stronie, gra powinna pojawić się pod koniec roku 2024. Jest to kontynuacja poprzednich rozszerzeń , który zazwyczaj obejmuje około dwóch lat: Dragonflight ukazał się pod koniec listopada 2022 r., więc spodziewam się, że The Conflikt Within ukaże się gdzieś pomiędzy październikiem a grudniem przyszłego roku.

WoW Alpha: Wewnętrzny konflikt

Blizzard ogłosił, że testy alfa rozpoczną się wiosną 2024 r., chociaż w przeszłości faza ta była bardzo skoncentrowana i obejmowała tylko niewielką liczbę wybranych graczy. To powiedziawszy, jeśli chcesz mieć szansę wzięcia udziału w późniejszej wersji beta, możesz zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej po ogłoszeniu daty fazy testowej.

Szybkie fakty na temat wewnętrznego konfliktu

Maksymalny poziom: 80
Nowe lokalizacje: cztery nowe lokalizacje, wszystkie pod ziemią
Badania: Nowa aktywność na koniec gry, solo lub w grupie
Nowi sojusznicy: Gliniany
Bandy: Udostępniaj osiągnięcia i postępy wybranym altom
Zdolności bohatera: Wybierz swoją ścieżkę
Jazda na smokach: Zdolność zostanie dodana do większości wierzchowców

Tereny podziemne

Wszystkie nowe strefy w The Confused Within znajdują się głęboko pod powierzchnią Azeroth. Khaz Algar jest domem Ziemian, a Dornogal, ich stolica, będzie nowym centrum dla graczy podczas The Confused Within. Kraina podzielona jest na cztery strefy: Isle of Dorn, The Ringing Deeps, Hallowfall i Azj-Kahet. Wszystkie cztery mają swoje własne, odrębne cechy i wydają się zaskakująco jasne i wesołe jak na podziemne obszary, z wyjątkiem Azj-Kahet, który logicznie wydaje się ciemny.

Działania na koniec gry

Oprócz zwykłej kolekcji nowych lochów i najazdów, do The Confused Within dodano śledztwa. Jest to nowy rodzaj aktywności końcowej, którą można wykonywać solo lub w grupie. Wykonywanie ich co tydzień nie będzie obowiązkowe. Będziesz także mógł zabrać ze sobą towarzysza NPC, który może przekształcić się w dowolną specjalizację, której potrzebujesz Ty lub Twoja drużyna. Dostępne będą również różne poziomy trudności, bossowie do pokonania i łamigłówki do rozwiązania, aby na końcu dotrzeć do łupów.

Ziemianie

To nowa sprzymierzona rasa. Jeśli jesteś graczem Hordy i zawsze chciałeś grać jako krasnolud, to jest twoja szansa: będziesz mógł wybrać jedną z dwóch frakcji, wybierając nową rasę sojuszniczą. W przeciwieństwie do oryginalnych ras sprzymierzonych, Ziemni odblokują się automatycznie po przejściu kampanii Wewnętrznego Konfliktu.

Alternatywna progresja

Będziesz mógł dzielić przedmioty postępu z niektórymi altami z rozszerzeń Dragonflight i The Confused Within, takie jak dostęp do banku, sława i reputacja, ścieżki lotu, osiągnięcia i transmog.

Nowa funkcja klasowa

Każda klasa będzie miała więcej talentów do przypisania, zaprojektowanych tak, aby dać konkretnej klasie dwa różne cele. Talenty mogą się zmieniać w miarę upływu miesięcy, gdy rozpoczynają się testy i przekazywana jest informacja zwrotna.

Jazda na smokach

Jazda na smokach już tu zostanie. Będziesz mógł skorzystać z „lotu dynamicznego”, gdy opuścimy Wyspy Smoków. Zniesione zostaną także ograniczenia dotyczące wierzchowców podczas jazdy na smokach, dzięki czemu będziesz mógł używać większości swoich starych wierzchowców. Dodatkowo będziesz mógł skorzystać z dynamicznego lotu na starożytnych kontynentach.

Źródło: www.pcgamer.com