WoW Reddit ostrzega przed nowymi oszustwami związanymi z wzmacnianiem i montażami w grze Blizzard MMORPG


WoW Reddit ostrzega graczy gry Blizzard MMORPG, że nowe oszustwa związane ze wzmacnianiem, montowaniem i najazdami mogą kosztować Cię miliony w złocie World of Warcraft, ponieważ oszuści podszywają się pod gildie z najwyższej półki nad Discordem.

Dla graczy WoW, którzy chcą ukończyć najbardziej wymagające mityczne rajdy w World of Warcraft i zdobyć wierzchowce takie jak Vengeance Dragonhawk i Jailer mount, nawet jeśli jesteś częścią gildii zdolnej do ukończenia tych niezwykle trudnych rajdów, organizując się, by mieć wystarczająco dużo, chętnych wszyscy gracze online w tym samym czasie mogą być ogromną przeszkodą.

Usługi wzmacniające World of Warcraft pozwalają graczom korzystać ze złota w grze, które można kupować i sprzedawać za prawdziwe pieniądze, aby zasadniczo wynająć grupę wysokopoziomowych graczy, aby ukończyć z nimi najazdy i umożliwić im zdobycie rzadkich przedmiotów i wierzchowce. Niedawny przypadek podkreśla jednak złożone oszustwo, w którym rzekome dopalacze podszywają się pod znakomite gildie WoW, aby oszukać graczy, którzy mają miliony złota.

Jak wspomniano na Reddit WoW, użytkownik WowExposer jest ofiarą tego oszustwa i wysłał ostrzeżenie dla innych graczy World of Warcraft. Wyjaśniają, jak bardzo chcieli ukończyć mityczne rajdy, ale pomimo bycia częścią gildii zdolnej do tego, nie byli w stanie znaleźć ani zorganizować wystarczającej liczby graczy naraz.

Skontaktowali się z usługą boostingu, która przedstawiała się jako należąca do jednej z najwyższych gildii na ich serwerze. Usługa oferowała ukończenie nalotów za pomocą WoWExposer w zamian za dwa miliony złota WoW o wartości około 180 USD – chociaż kurs wymiany często się zmienia, a różne punkty sprzedaży oferują złoto w różnych cenach.

WoWExposer został następnie zaproszony do dołączenia do serwera Discord dla tej rzekomej gildii, która, jak twierdzą, została specjalnie zaprojektowana, aby wyglądała na legalną. „Zmieniają to, co mówi wiadomość powitalna strony docelowej Discord, aby pasowały do ​​gildii, pod którą się podszywają” – wyjaśnia Redditor. „Kiedy już jesteś w środku, są kanały, na których mają wiele zrzutów ekranu w grze z usług, które rzekomo „dostarczyli”, a także recenzje „klientów”. Następnie przystępują do „weryfikacji”, że w rzeczywistości są osobą, która rozmawia z tobą w grze, a następnie sprawdzają, czy płatność została otrzymana za pośrednictwem Discorda i czatu w grze; to sprawia, że ​​wszystko wydaje się uzasadnione”.

Po ustaleniu czasu na ukończenie raidów i transferze złota, rzekoma usługa boostingowa nie skontaktowała się ponownie z WoWExposer. Kiedy próbowali dotrzeć do nich przez Discord, odkryli, że zostali zablokowani i usunięci.

WoWExposer opisuje, że wielokrotnie spotkał się z tym samym rzekomym oszustem, reklamując ich usługę dopalającą zarówno na serwerze Horde Tichondrius, jak i serwerze Alliance Sargeras. Redditor udostępnia obrazy prywatnej rozmowy przeprowadzonej między nimi a domniemanym oszustem, w której przyznają, że oszukali WoWExposer i twierdzą, że od tego czasu wymienili dwa miliony złota na stronie internetowej strony trzeciej, twierdząc, że oszustwo im pomaga zarabiać od 600 do 800 USD dziennie.

WoWExposer mówi, że chcą pomóc innym graczom paść ofiarą tego samego schematu. „Intencją tego posta jest wyłącznie podniesienie świadomości innych graczy, aby nie doświadczyli tego samego, co ja” – wyjaśniają. „To nie jest post, w którym można narzekać, że zostałem oszukany – zaryzykowałem i poniosłem konsekwencje i zaakceptowałem to”.

WoWExposer sugeruje, aby gracze nigdy nie handlowali ani nie zawierali umów z graczami pierwszego poziomu lub graczami, którzy nie używają swojego głównego konta. Jeśli gracz oferujący usługę twierdzi, że jest częścią gildii, radzi WoWExposer, aby skontaktować się z liderami tej gildii, aby sprawdzić, czy gracz rzeczywiście jest jej członkiem.

Wreszcie, mówi WoWExposer, „nie daj się zwieść fantazyjnie wyglądającemu Discordowi. Kliknij członków grupy, zobacz, kiedy te konta dołączyły do ​​Discord i kiedy dołączyły do ​​konkretnego serwera, na którym się znajdujesz. Jeśli większość z nich ma te same lub bardzo podobne daty, powinna to być ogromna czerwona flaga.

Oficjalne warunki od dewelopera World of Warcraft, Blizzarda, stwierdzają, że osoby prywatne i gildie mogą oferować usługi wspomagające i raid-assistance w grze RPG, ale usługi te mogą być reklamowane i omawiane tylko w otwartym kanale rozmów handlowych. Prywatne rozmowy i oferty dotyczące usług boostingu są zabronione. PCGamesN skontaktowało się z wydawcą Activision Blizzard w sprawie komentarza dotyczącego tego niedawnego, rzekomego oszustwa i zaktualizuje tę historię o dalsze informacje.

Jeśli jesteś już zagorzałym graczem WoW lub w inny sposób rozważasz wejście do MMORPG po raz pierwszy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych dodatkach do WoW. Możesz również sprawdzić listę serwerów WoW Classic lub uzyskać dostęp do przydatnych poleceń konsoli WoW, aby utrzymać się na czele gry.Źródło : https://www.pcgamesn.com/world-of-warcraft/wow-reddit-boosting-scam-blizzard-mmorpg