WoW: Mniej „klasyczny” dla Wrath Of The Lich King Classic od przyszłego miesiąca

World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic wkrótce otrzyma nową, dużą aktualizację, która zachwyci graczy. Oprócz zaoferowania epickiego finałowego nalotu, ta aktualizacja doda wiele nowoczesnych funkcji poprawiających jakość gry.Wśród tych długo oczekiwanych nowych funkcji jest funkcjonalność Random Dungeon, której Blizzard początkowo odmówił integracji. Aktualizacja „Upadek Króla Lisza” będzie dostępna od tygodnia rozpoczynającego się 10 października.

Najazd na Cytadelę Lodowej Korony i nowe Lochy

Najazd na Cytadelę Lodowej Korony, główna atrakcja tej aktualizacji, rozpocznie się 12 października. Gracze będą mieli okazję rzucić wyzwanie samemu Arthasowi. Oprócz najazdu dodane zostaną także trzy nowe lochy: Kuźnia Dusz, Skrzynia Sharon i Sale Odbicia. Dodatkowo wprowadzony zostanie nowy poziom trudności dla już istniejących lochów.

Random Dungeon: bardzo oczekiwana funkcja

Największym dodatkiem tej aktualizacji jest niewątpliwie Random Dungeon, znany również przez graczy jako RDF (Random Dungeon Finder). Ta funkcja, dodana pierwotnie w 2009 roku podczas ostatniej fazy Wrath of the Lich King, automatycznie łączy graczy w grupę w oparciu o ich konkretną rolę i teleportuje ich na początek wybranego lochu. Chociaż gracze mają możliwość wyboru konkretnych lochów, większość z nich korzysta z funkcji „losowych lochów”, która pozwala na zdobycie dodatkowych nagród raz dziennie. Funkcjonalność ta pozostaje bardzo podobna we współczesnej wersji World of Warcraft.

Przed wydaniem Wrath of the Lich King Classic firma Blizzard ogłosiła, że ​​funkcjonalność Random Dungeon nie zostanie zintegrowana z tą wersją, aby nie zmieniać społecznego aspektu gry. Gracze Wrath Classic będą zatem musieli ręcznie wyszukiwać grupy, wchodzić w interakcję z innymi graczami na ich konkretnym serwerze i udaj się do wybranego lochu. Pomimo mieszanych opinii w społeczności, wielu graczy prosiło o funkcję Random Dungeon od premiery Wrath Classic we wrześniu 2022 roku. Wygląda na to, że Blizzard w końcu zdecydował się odpowiedzieć na to żądanie.

Nowoczesne funkcje zapewniające lepsze wrażenia

Oprócz funkcjonalności Random Dungeon, w Wrath Classic zostaną wprowadzone także inne aspekty współczesnego World of Warcraft. Zarządzanie kolekcją i ulepszone śledzenie zadań zapewnią graczom lepsze wrażenia z gry. Zwierzęta i wierzchowce graczy będą teraz przechowywane w osobnej zakładce, co pozwoli uniknąć zaśmiecania ekwipunku. Gracze nie będą już musieli czytać tekstów misji, ponieważ zaktualizowany moduł śledzenia zadań wyraźnie wskaże, gdzie się udać i co zabić lub zebrać, aby ukończyć misję. To ogromna poprawa w stosunku do wczesnych wersji gry, w których gracze często musieli odszyfrować długie teksty, aby dowiedzieć się, co zrobić.

Wreszcie, dla graczy pragnących bardziej oldschoolowych wrażeń, Blizzard uruchomił niedawno serwery Permadeath „Hardcore” dla WoW Classic. Gracze mogą umrzeć w nieoczekiwany i czasami zabawny sposób.

Źródło: www.gamespot.com