WoW: Mniej „klasycznego” w przyszłym miesiącu dla Wrath Of The Lich King Classic

World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic wkrótce otrzyma dużą aktualizację, która doda nie tylko flagowy najazd dodatku, ale także kilka nowoczesnych funkcji, tak bardzo oczekiwanych przez graczy. Aktualizacja „Upadek Króla Lisza” pojawi się w tygodniu rozpoczynającym się 10 października. Najazd na Cytadelę Lodowej Korony, najważniejszy element aktualizacji, rozpocznie się 12 października i umożliwi graczom osobistą konfrontację z Arthasem. Aktualizacja doda także trzy nowe lochy – The Forge of Souls, The Pit of Sharon i The Halls of Reflections – a także nowy poziom trudności dla istniejących lochów. Największą nowością, oprócz nowych rajdów i lochów, jest niewątpliwie Random Dungeon Finder (w skrócie RDF), często nazywany przez graczy „LFG” (Looking For Group).

Wyszukiwarka losowych lochów

Wyszukiwarka losowych lochów została pierwotnie dodana w 2009 roku, pod koniec cyklu życia gry Wrath of the Lich King, jako międzyserwerowa wyszukiwarka grup dla lochów. RDF automatycznie łączy graczy w grupę w oparciu o ich konkretną rolę klasową, a następnie teleportuje ich na początek wybranego lochu. Chociaż gracze mogą wybierać określone lochy, większość z nich korzysta z funkcji „losowego lochu”, która zapewnia im dodatkowe nagrody raz dziennie. Ta funkcja w większości pozostaje taka sama we współczesnej wersji WoW.

Wydział Wspólnoty

Przed wydaniem Wrath of the Lich King Classic firma Blizzard omawiała inną wizję ponownego wydania ulubionego przez fanów rozszerzenia, która nie uwzględniała narzędzia do wyszukiwania lochów w obawie, że zaszkodzi to społecznemu aspektowi gry MMORPG. Bez Dungeon Findera gracze Wrath Classic musieliby samodzielnie znajdować grupy, wchodzić w interakcje z innymi graczami na swoim konkretnym serwerze i podróżować do wybranego lochu. Choć społeczność jest w tej kwestii podzielona od jakiegoś czasu, od premiery Wrath Classic we wrześniu 2022 roku duża liczba graczy pytała o narzędzie do wyszukiwania lochów i wygląda na to, że Blizzard w końcu jest gotowy go zaoferować.

Inne nowoczesne funkcje

Inne funkcje współczesnego WoW-a, takie jak zakładka kolekcji i ulepszone śledzenie zadań, również zostaną wprowadzone do Wrath Classic od tygodnia rozpoczynającego się 10 października. Podobnie jak we współczesnej wersji gry MMO firmy Blizzard, różni towarzysze i wierzchowce graczy nie będą już zajmować miejsca w ich torbach, ale będą przechowywane w osobnej zakładce, gdzie można ich przywoływać w dowolnym momencie. Czytanie tekstu zadania nie będzie już konieczne, ponieważ zaktualizowany moduł śledzenia zadań pokaże graczom dokładnie, dokąd się udać i co muszą zabić lub zebrać, aby ukończyć zadanie, w przeciwieństwie do starszych wersji gry, w których gracze musieli przedzierać się przez ściany tekstu, aby dowiedzieć się, dokąd iść i z kim dalej walczyć.

Dla tych, którzy szukają bardziej „oldschoolowych” wrażeń, Blizzard uruchomił niedawno oficjalne serwery „Hardcore” z permadeath dla WoW Classic, gdzie gracze umierają w nieoczekiwany i zabawny sposób.

Źródło: www.bing.com