Wow Hardcore Classic – Najlepsza klasa do awansu

Najlepszy ranking klas levelowania w Hardcore WoW Classic, od najtrudniejszego do najłatwiejszego

Wprowadzenie: Wyzwania typu hardcore i Ironman są od dawna tradycją w World of Warcraft i po raz pierwszy Blizzard oficjalnie wdraża serwery hardcore w WoW Classic z własnymi specjalnymi zasadami i funkcjami. Na tych serwerach śmierć jest nieodwracalna i chociaż pokonane postacie mogą przenosić się na zwykłe serwery epoki klasycznej, celem jest sprawdzenie, jak daleko możesz się posunąć bez śmierci. Jaka jest najlepsza klasa do wyrównania w Hardcore Classic WoW? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza w świecie Vanilla WoW, ponieważ niektóre klasy są lepiej wyposażone niż inne do tego zadania. Która klasa ma największe szanse w Hardcore WoW Classic? Uszeregujemy dziewięć podstawowych klas według stopnia trudności, aby utrzymać je przy życiu do poziomu 60.

1. Wojownik

Zdjęcie: Blizzard przez HGG/Sarah Arnold

To trochę ironiczne, że najtrudniejsza klasa do wyrównania w waniliowym WoW jest również najsilniejsza i najpopularniejsza w późnej fazie gry. Wojownicy to mistrzowie rajdów, najlepsi czołgiści i DPS w grze, a wszystkie grupy rajdowe wiele od nich wymagają – ale doprowadzenie ich do poziomu 60 jest trochę uciążliwe. Nie mają zdolności samoleczenia, więc będziesz musiał nosić stosy jedzenia i często jeść. Nie mają zbyt dużej kontroli nad tłumem ani sposobów na ucieczkę, jeśli robi się ciężko, co jest szczególnie problematyczne dla klasy, która zawsze jest w zasięgu walki wręcz. Nie mają zwierzaka, kamuflażu ani umiejętności sprintu. Żadnego z narzędzi, które pomagają przetrwać innym klasom. Ale oczywiście wielu graczy będzie chciało grać wojownikiem specjalnie ze względu na dodatkowe wyzwanie, jakie stanowi, zwłaszcza że klasa jest tak silna, gdy uda ci się dotrzeć do gry końcowej. Poza tym wszyscy będą patrzeć na ciebie jak na absolutnego wariata, jakim jesteś, że to robisz.

2. Szaman

Zdjęcie: Blizzard przez HGG/Sarah Arnold

Szamani mają kilka narzędzi więcej niż wojownicy. Potrafią się leczyć i oczyszczać, a także mają totemy, które spowalniają i prowokują, dając im szansę na ucieczkę w razie potrzeby. Jednak żadna ze specjalizacji szamanów nie jest szczególnie łatwa do zdobycia na wyższy poziom, a mimo to brakuje im przeżywalności naszych wyższych klas. Dodatkowo ich zdolność Reinkarnacja jest całkowicie bezużyteczna w Hardcore Classic, ponieważ można jej użyć tylko po śmierci. W Vanilla WoW Szamani są dostępni tylko po stronie Hordy. Ale są jedną z najbardziej pożądanych klas w grze, a wiele zespołów rajdowych Hordy decyduje się dać każdej grupie własny zestaw totemów. Więc jeśli naprawdę masz nadzieję spróbować rajdu w trybie Hardcore Classic, stworzenie szamana może prawie na pewno zagwarantować miejsce w rajdzie – jeśli przede wszystkim uda ci się osiągnąć poziom 60.

3. Druid

Zdjęcie: Blizzard przez HGG/Sarah Arnold

Druidzi są trochę osobliwością w Vanilla WoW. Dzicy Druidzi są często relegowani do statusu off-tank, a Druidzi Równowagi często pozostają w tyle jako jedni z najsłabszych zadających obrażenia. Druidzi Restoration są silnymi uzdrowicielami, ale ich HoT nie kumulują się, więc większość rajdów nie przyniesie więcej niż jednego druida. Ogólnie rzecz biorąc, 40-osobowe rajdy przyciągną tylko jednego lub najwyżej dwóch druidów, co wystarczy, aby utrzymać rajd w dobrej formie dzięki Mark of the Wild. Co gorsza, jedna z najbardziej przydatnych umiejętności Druida w późnej fazie gry, Wskrzeszenie, jest całkowicie bezużyteczna w Hardcore WoW. Nie będziesz w stanie wskrzesić kogoś, kto umrze na stałe. To powiedziawszy, Druidzi są przyzwoitą klasą do zdobywania poziomów w trybie Hardcore Classic, przynajmniej po uzyskaniu Kociej Transformacji na poziomie 16. Potrafią leczyć i oczyszczać się, a także mają pewne umiejętności kontroli tłumu, przyzwoite i kamuflaż. Forma Niedźwiedzia czyni ich silniejszymi, a Forma Podróży i Szarża czynią ich szybszymi, więc masz opcje radzenia sobie z trudnymi walkami. Ale inne klasy mają lepsze opcje oprócz lepszych obrażeń.

4. Paladyn

Zdjęcie: Blizzard przez HGG/Sarah Arnold

Kiedy myślisz o możliwości przetrwania w WoW, paladyni ze swoją słynną „bańką” są prawdopodobnie jedną z pierwszych klas, które przychodzą na myśl. Paladyni rzeczywiście mają pewną wytrzymałość i użyteczność. Brakuje im obrażeń i kontroli tłumu. Jako odpowiednik Szamanów, Paladyni w Vanilla WoW są dostępni tylko po stronie Sojuszu. W rajdach są uważani za przeciętnych jako tanki i DPS, ale są doskonałymi uzdrowicielami. Są szeroko poszukiwani ze względu na swoje wzmocnienia i przydatność. Specjalnie dla Hardcore WoW, oferują nieocenioną użyteczność w postaci zaklęć Mano, które mogą zapewnić celowi niewrażliwość na obrażenia fizyczne lub swobodę ruchu – oba niezwykle przydatne narzędzia do pozostania przy życiu. Z tego powodu siła Paladyna w trybie Hardcore WoW będzie wyższa, gdy znajdzie się w drużynie, która może wykorzystać swoje zewnętrzne czasy odnowienia. Ale przeciętne obrażenia tej klasy i brak umiejętności sprintu lub maskowania uniemożliwiają jej wyższą rangę, pomimo mocy Boskiej Bańki. Należy również wspomnieć, że Blizzard wyraźnie stwierdził, że „skakanie z bańką” nie będzie działać na oficjalnych serwerach Hardcore, co pozbawia tę klasę niektórych jej słynnej przeżywalności.

5. Kapłan

Zdjęcie: Blizzard przez HGG/Sarah Arnold

Kapłani noszą ubrania, więc możesz pomyśleć teraz, że są „kruche”, ale są zaskakująco twarde. Oprócz możliwości leczenia i oczyszczania się, mają zaklęcie Wewnętrzny Ogień dla dodatkowego pancerza i Słowo Mocy: Tarcza, aby absorbować obrażenia. Mają też Psychiczny Krzyk, natychmiastową zdolność strachu obszarowego, która świetnie nadaje się do ucieczki, gdy robi się ciężko. Dwie inne niedoceniane umiejętności w ich arsenale to Uspokajanie umysłu, które pozwala ominąć nieuniknionych w inny sposób wrogów, oraz Kontrola umysłu, aby zwrócić wrogów przeciwko sobie. To, czego brakuje Kapłanowi pod względem przeżywalności, to umiejętność skradania się lub sprintu. Ich uszkodzenia są również rozczarowujące; większość wczesnych poziomów spędzisz po prostu strzelając różdżką. Ale Kapłani mają jedno z najsilniejszych uzdrowień w grze, więc jeśli planujesz awansować ze znajomym lub robić zawartość grupową, klasa staje się znacznie silniejsza. Kapłani Cienia są również znani jako jedne z najlepszych klas solo PvP, więc jeśli masz dość odwagi, by rywalizować z innymi graczami w Hardcore WoW, Kapłan może być klasą do rozważenia.

6. Złodziej

Zdjęcie: Blizzard przez HGG/Sarah Arnold

Mówiąc o klasach, które są silne w solo PvP: kiedy myślisz o PvP w World of Warcraft, prawdopodobnie myślisz o złodziejach. Łotrzyk nie tylko potrafi się skradać, ale może też zniknąć w środku walki. Możliwość „wyjścia” w środku walki to ogromna zaleta trybu hardcore, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Łotrzykowie mają również jedną z najsilniejszych kontroli tłumu w grze, umiejętność sprintu i przyzwoite obrażenia. To, czego Łotrzykowie nie mają, to sposób na leczenie lub pozbywanie się, więc podobnie jak Wojownik, będą nosić mnóstwo jedzenia i bandaży, aby leczyć między walkami. Posiadanie kamuflażu może również dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Nadal zdarzają się sytuacje, w których Vanish ci nie pomoże – głównie dlatego, że nie masz możliwości usunięcia osłabień, które natychmiast wytrącą cię ze Stealth. Ogólnie rzecz biorąc, kamuflaż pozwala na ostrożną i ostrożną grę, co jest…

(źródło obrazu: Blizzard przez HGG/Sarah Arnold)

Źródło: www.highgroundgaming.com