WoW: Dragonflight wkrótce umożliwi graczom bieganie po lochach z towarzyszami NPC

Aktualizacja World of Warcraft: Dragonflight’s Seeds of Renewal

Ujawniono kolejną aktualizację Dragonflight do World of Warcraft, Seeds of Renewal. Oprócz odblokowania możliwości jazdy na smokach w całym Azeroth, pozwoli to graczom na samotne przemierzanie lochów, aczkolwiek z niewielką pomocą kilku zwolenników NPC.

Lochy w WoW zazwyczaj wymagają drużyny składającej się z pięciu osób, tanka, uzdrowiciela i trzech DPS. Nadchodzący dodatek Follower Dungeons, jak się je nazywa, wprowadza nowy zwrot do tej formuły. Follower Dungeons umożliwi graczom umieszczanie NPC w rolach zwykle zarezerwowanych dla innych graczy w grupie lochów. Ta funkcja będzie działać we wszystkich ośmiu lochach Dragonflight o normalnym poziomie trudności, przy czym trudność będzie się różnić w zależności od liczby graczy w grupie.

Jak zauważa Blizzard, tryb ma umożliwić graczom naukę lochów czy nowych ról „we własnym tempie”. Follower Dungeons eliminuje toksycznych graczy, dzięki czemu gracze chcący nauczyć się lochów lub swojej klasy mogą to zrobić w mniej stresującym środowisku.

Follower Dungeons mogą naprawdę zmienić zasady gry, gdy pojawią się wraz z Seeds of Renewal, ale to nie wszystko, co przyniesie aktualizacja. Oprócz jazdy na smokach, nowa cotygodniowa funkcja Archiwa Azerothian umożliwi graczom poznanie historii Smoczych Wysp w celu zdobycia nagród.

Aktualizacja wprowadzi także nowe opcje dostosowywania dla trolli, draenei i demonów czarnoksiężników, a gracze worgenami będą mieli na co czekać w związku z misją, która pozwoli worgenom w końcu odzyskać swoją ojczyznę, Gilneas, utraconą w wyniku wydarzeń z gry Cataclysm z 2010 roku ekspansja.

Blizzard nie ogłosił jeszcze daty premiery Seeds of Renewal, ale aktualizacja będzie dostępna na publicznym serwerze testowym gry jeszcze w tym tygodniu. World of Warcraft będzie w przyszłym roku obchodzić swoje 20. urodziny i z pewnością był gwiazdą wydarzenia na BlizzConie 2023, gdzie Blizzard ogłosił, co będzie dalej z WoW Classic wraz z trzema nowoczesnymi rozszerzeniami WoW w tym samym czasie.

Źródło: www.gamespot.com