WoW Classic Scourge Invasion Snafu podpowiada WotLK przed aktualizacją wydarzeń na świecie


world of Warcraft classic fantasy mmorpg plaga armia art

W zeszły piątek wieczorem nieoczekiwanie rozpoczęło się wydarzenie Scourge Invasion na serwerach World of Warcraft Classic. Atak Plagi na Azeroth miał rozpocząć się tydzień po rozpoczęciu wydarzenia Plaga Zombie (13 wrześniaten), ale ktoś zawiódł i niechcący ustawił zegar na zaledwie 72 godziny, zaskakując wszystkich, w tym programistów.

Zamiast szarpać wydarzenie, Blizzard zdecydował się na to, a także postanowił wcześniej zakończyć wydarzenie Zombie Plague wraz z towarzyszącym mu wyjaśnieniem opartym na wiedzy, dlaczego zombie nagle zniknęły. „Wygląda na to, że dzięki postępom we współczesnej medycynie Azeroth w ciągu ostatnich 15 lat, uzdrowiciele Srebrnego Świtu znacznie lepiej radzili sobie z zakaźnymi plagami i chorobami. Król Lisz nie ma szans” – napisał na Twitterze producent WoW Classic Josh Greenfield.

Ze względu na czasochłonność tych wydarzeń na świecie, twórcy przerobili wydarzenia Scourge Invasion, Plague Cure i Last Chapter/City Attack, aby móc je indywidualnie uruchamiać i zatrzymywać oraz usprawnić ich działanie z nowoczesnymi funkcjami gry.

„Sposób, w jaki te wydarzenia zostały zbudowane w 2008 roku, sprawia, że ​​są one nieco podatne na błędy, szczególnie w sytuacjach, w których się teraz znajdujemy, w których musimy robić takie rzeczy, jak otwieranie zupełnie nowych królestw lub gdy mamy ogólną niestabilność królestw” – powiedział Greenfield. w swojej najnowszej aktualizacji deweloperskiej. „Mieliśmy również pewne (w dużej mierze niewidoczne dla graczy) problemy w weekend, w których różne liczniki czasu dla różnych wydarzeń były nieprawidłowe, co wymagało od nas ręcznego manipulowania wydarzeniami, co również potencjalnie dodatkowo desynchronizowało liczniki”.

„Mieliśmy podobne problemy z innymi starszymi wydarzeniami w poprzednich wydaniach zawartości WoW Classic, takich jak wydarzenia AQ40 War Effort i w tym momencie jest całkiem oczywiste, że tego typu starsze wydarzenia po prostu nie działają dobrze w nowoczesnych środowiskach” dodany. „Choć bardzo chcielibyśmy, aby grały dokładnie tak, jak były, będziemy badać wiele takich wydarzeń pod kątem ulepszeń dla przyszłych wydań treści lub potencjalnych sezonów różnych smaków WoW Classic, aby, miejmy nadzieję, uniknąć niektórych z tych bólów głowy w przyszłości.”

W związku z tym Inwazja Plagi będzie trwać do premiery Wrath of the Lich King 26 wrześniaten. Wydarzenia związane z Plague Cure, które są teraz na żywo, będą również trwały do ​​czasu premiery dodatku, a ostatni rozdział i towarzyszące mu ataki na miasta rozpoczną się 19 września o godzinie 12:00 czasu polskiego.ten wraz z innymi powiązanymi wydarzeniami RP.

„Ogólnie rzecz biorąc, chcemy szczerze przeprosić za zamieszanie wokół tych wydarzeń” – podsumował Greenfield. „Wierzymy, że jesteśmy teraz w znacznie lepszym miejscu, ponieważ zmodernizowaliśmy sposób działania tych wydarzeń na zapleczu i mamy nadzieję, że pozostałe wydarzenia będą rozgrywane w znacznie bardziej przewidywalny sposób, bez dodatkowych niespodzianek”.Źródło : https://mmos.com/news/wow-classic-wotlk-scourge-invasion-early-launch