World of Warcraft zmienia kolejną kontrowersyjną nazwę w najnowszej aktualizacji


Activision Blizzard zmienił inną nazwę w World of Warcraft jako część nieustannych starań firmy o zapewnienie bardziej integracyjnego środowiska. Najnowszym przykładem jest postać Gorge the Corpsegrinder, która będzie teraz nazywać się Annihilator Grek’lor. Podobnie jak w przypadku postaci o imieniu Jesse McCree, imię Gorge’a zostało zmienione w oparciu o działania jego imiennika. W tym przypadku postać została nazwana na cześć George’a „Corpsegrindera” Fishera, frontmana zespołu metalowego Cannibal Corpse. W 2007 roku Fisher zadeklarował swoją miłość do World of Warcraft podczas używania wielu homofobicznych obelg, w klipie, który został również wyemitowany na BlizzConie 2011 przed występem Fishera.

Wersja tego wywiadu z BlizzConu została ocenzurowana, ale wyemitowanie klipu wywołało sprzeciw fanów wobec Blizzarda. W tym czasie ówczesny prezes Blizzarda, Mike Morhaime, przeprosił za klip w liście do GayGamer, ale imię postaci pozostało częścią World of Warcraft przez lata. Zmiana następuje wkrótce po ujawnieniu, że w grze zmieniono również nazwę postaci „Finkle Einhorn”. Einhorn był odniesieniem do złoczyńcy w Ace Ventura: Detektyw zwierzaków, który pod koniec filmu zostaje ujawniony jako osoba transpłciowa. Przedstawienie tej postaci w filmie od lat budzi kontrowersje, nic więc dziwnego, że zmieniono imię. Co ciekawe, Fisher i reszta Cannibal Corpse faktycznie pojawili się w: Detektyw zwierząt domowych, grając siebie.

Oprócz zmian nazw postaci w World of WarcraftActivision Blizzard wprowadził do gry wiele innych zmian. Warto zauważyć, że firma zmieniła nazwy przedmiotów, zadań i nie tylko. Zmiany te są częścią szerszego celu firmy wynikającego z zarzutów o rasizm, seksizm i „kulturę bractwa”. Czas pokaże, czy te zmiany osiągną swój cel, jakim jest bardziej przyjazne środowisko, ale miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Co sądzisz o zmianach, jakie wprowadza Activison Blizzard? World of Warcraft? Czy jest coś, co chciałbyś zobaczyć w grze zaktualizowanej? Daj nam znać w komentarzach lub podziel się swoimi przemyśleniami bezpośrednio na Twitterze pod adresem @Marcdachamp rozmawiać o wszystkich grach!

[H/T: Kotaku]

Source : https://comicbook.com/gaming/news/world-of-warcraft-changes-controversial-gorge-corpsegrinder-name-latest-update/