World Of Warcraft złożył hołd swojemu odcinekowi South Park z prawdziwym pogromcą martwego miecza


Według Engadget, „Miecz Tysiąca Prawd” został po raz pierwszy tymczasowo dodany do „World of Warcraft” podczas bety rozszerzenia „The Burning Crusade” w 2006 roku. Podpis w ekwipunku brzmiał: „Precyzyjnie wykonany zgodnie ze specyfikacją Salzmana”.

Zgodnie z tradycją odcinka „South Park”, do którego się odnosi, legendarna broń została wykonana przez księgowego Blizzarda o imieniu Salzman i ukryta na dysku flash, ponieważ uznano, że jest zbyt potężna, aby mógł ją władać jakikolwiek gracz. Jednak w rozszerzeniu „The Wrath of the Lich King” pojawił się bardziej stały dodatek, który wyglądał nawet jak miecz z serii Comedy Central, choć pod inną nazwą: „Slayer of the Lifeless” (via Wowpedia). Odwołuje się również do kultowego epizodu, a opis przedmiotu brzmi: „Przepowiedziane przez Salzmana”. Co ciekawe, oba modele ostrzy wywodzą się od miecza zwanego „The Hungering Cold”, który był dostępny w oryginalnym „World of Warcraft” (na Wowpedia).

Chociaż „Slayer of the Lifeless” nie jest niepowstrzymaną siłą, jak w seriach Treya Parkera i Matta Stone’a, ponieważ Blizzard musi zachować równowagę w swojej grze MMORPG, fakt, że jest on uwzględniony, jest całkiem fajnym, głębokim wycięciem dla fanów. Oczywiście nie powinno dziwić, że twórcy „South Park” są tak wielkimi fanami gier, ponieważ od tego czasu pracowali z programistami przy tworzeniu gier i mają kilka odcinków skupionych wokół tego medium (poprzez Game Informer). Mimo to „Make Love, Not Warcraft” pozostaje najbardziej znanym odcinkiem „South Park” związanym z grami.Źródło : https://www.looper.com/1088839/world-of-warcraft-paid-homage-to-its-south-park-episode-with-an-actual-slayer-of-the-lifeless-sword/