World of Warcraft zbliża się do Xbox Game Pass: czy za subskrypcję można zapłacić złotem WOW?

Odkryj ambitne plany Xbox na przyszłość: World of Warcraft zbliża się do Game Pass!

Przeciek ujawnia plany Xboxa

Niedawny wyciek ujawnia wielkie plany Xbox na przyszłość, a także pewne pomysły, które miały kilka lat temu. Wśród tych propozycji jest wprowadzenie World of Warcraft do Game Pass, słynnej serii Blizzarda, po sfinalizowaniu przejęcia przez Xbox.

Jeśli pomysł ten okaże się realny, oznaczałoby to znaczny impuls dla platformy gier wideo dzięki miesięcznej subskrypcji od Microsoftu. Rzeczywiście, za tę miesięczną opłatę, która daje im dostęp do wielu innych gier, użytkownicy serwisu będą mogli zagrać także w słynną kultową grę MMORPG firmy Blizzard.

World of Warcraft i Xbox: potężna kombinacja

Ten wyciek informacji jest następstwem innych plotek, które wywołały wiele dyskusji, takich jak zamiar Microsoftu przejęcia Nintendo w celu dalszego rozszerzenia zasięgu Xbox.

World of Warcraft to bez wątpienia jedna z najchętniej granych i lubianych gier na świecie. Dostanie się gry w ręce Xboxa po sfinalizowaniu przejęcia Activision Blizzard z pewnością zostanie uznane za wielki sukces przez menedżerów, w szczególności przez Phila Spencera, szefa Xbox.

Wiadomość ta była możliwa dzięki ujawnionym dokumentom, o których mówiliśmy wcześniej. Istnieje sekcja poświęcona Game Pass, która zawiera listę miejsc, w których pojawia się World of Warcraft. Tę listę udostępnił twórca zawartości Champe na Twitterze, wywołując wiele reakcji ze strony graczy.

Kontrastowe reakcje

Niektórzy gracze wyrazili swoje obawy w związku z możliwym pojawieniem się World of Warcraft w ramach Game Pass. „Myślę, że jeśli to prawda, będzie to katastrofa dla WOW. Powiedzmy sobie jasno, Microsoft nie pozwoli na opłacenie gamepass złotem w grze, więc nie będzie już farmienia tokenów, jak to robiłem przez ponad 8 lat. Nie mam zamiaru płacić za gamepass, aby móc grać” – skomentował jeden z nich.

Inni natomiast uważają, że pojawienie się Game Pass może uratować grę, której liczba spada. „Jest bardzo prawdopodobne, że udostępnią grę w ramach Game Pass, aby utrzymać projekt do końca. Miesięczna subskrypcja eksploduje, a Microsoft da im pieniądze na pochowanie rodziny” – sarkastycznie stwierdził inny gracz. Niektórzy proszą też, aby nie robić sobie fałszywych nadziei, demonstrując w ten sposób swoje autentyczne zainteresowanie pojawieniem się gry w usłudze subskrypcyjnej.

Podsumowując, pojawienie się World of Warcraft w ramach Game Pass oznaczałoby dla Xbox ogromną szansę na wzmocnienie swojej pozycji na rynku gier wideo. Czas pokaże, jak gracze zareagują na to ogłoszenie i czy Microsoft będzie w stanie spełnić oczekiwania fanów słynnej serii Blizzard.

Źródło: Gaming / Facebook / Twitter / Threads / Instagram / Discord

Źródło: www.ruetir.com